Michał Rydzoń i Alex Garbicz z trenerem Krzysztofem Garbiczem.

Michał Rydzoń i Alex Garbicz z trenerem Krzysztofem Garbiczem. (fot. AMS DIEGO)

Sprinterzy Akademii Młodych Sportowców DIEGO w Toruniu zainaugurowali halowy sezon lekkoatletyczny 2021/2022. Podopieczni Krzysztofa Garbicza ustanowili nowe rekordy życiowe, a Alex Garbicz wraz ze sztafetą łódzkiego zdobył brązowy medal na dystansie 4x200 metrów. Już w niedzielę (6.12) w Spale odbędzie się Zimowy finał Czwartków Lekkoatletycznych.

Toruń, w weekend (20-21.11) był lekkoatletyczną stolicą Polski. Do tamtejszej, nowoczesnej hali zjechali najlepsi zawodnicy i zawodniczki młodego pokolenia w kraju. W rywalizacji 600 sportowców, startujących dla reprezentacji swoich województw z bardzo dobrej strony zaprezentowali się powołani do kadry łódzkiego Michał Rydzoń i Alex Garbicz z Akademii Młodych Sportowców DIEGO.

– Powołania do reprezentacji województwa to dla chłopców duże wyróżnienie. Pracowali na nie cały rok a dziś na zawodach pokazali, że całkowicie na nie zasłużyli – ocenia opiekun młodych sportowców Krzysztof Garbicz.

Michał Rydzoń przyjechał do Torunia z najlepszym halowym wynikiem na 300 metrów - 49.40 sek. W weekend poprawił go znacznie, a nowa życiówka to 47.98 sek. Taki wynik dał Michałowi bardzo wysokie, a jednocześnie pechowe 4. miejsce. Do brązowego medalu zabrakło tylko 0.26 sek.

Najlepszy rezultat Alexa Garbicza na 60 metrów "pod dachem", przed toruńskimi zawodami to 8.19 sek. Już w eliminacjach weekendowych zawodów Alex pobiegł w czasie 7.83 sek. W finale był blisko nowe życiówki (7.85 sek.). Skierniewiczanin start, identycznie jak klubowy kolega zakończył na 4. pozycji, do brązowego medalu zabrakło 0.07 sek.

– To co uciekło Alexowi indywidualnie zdobył w sztafecie 4x200 metrów mix. Brązowy medal wraz z ekipą łódzkiego cieszy tym bardziej, że to właśnie po fenomenalnym biegu Alexa na ostatniej zmianie mogliśmy cieszyć się z historycznego sukcesu – opowiada Krzysztof Garbicz.

Na pierwszą niedzielę grudnia (6.12) Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży zaprasza na Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się (6.12) w Spale. Skierniewicką reprezentację mają tworzyć wyróżniający się zawodnicy jesiennego etapu cyklu.

Powołania otrzymali wyróżniający się zawodnicy i zawodniczki jesiennej części 26. miejskiej edycji cyklu.

– Wszyscy zaproszeni do udziału w Halowych Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych zostali wybrani po analizie jesiennych wyników – zauważa Ewa Milczarek, organizator cyklu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Tydzień do gali Babilon MMA! W oktagonie wystąpi...

Mecz Serc z Okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry...

Juniorzy starsi AZS zakończyli sezon 2021/2022

Lekkoatleci UKS Vis rozpoczęli sezon halowy 2022

Widok i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich ze...

Rekordy życiowie sprinterów Akademii w pierwszym...

AZS wiceliderem, Ósemka trzecia. Doskonała forma...

Babilon MMA

Pako-bud Skierniewicka Liga Futsalu