W ramach Zimowej Edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej rywalizacja toczyła się w konkurencjach indywidualnych i sztafetach.

W ramach Zimowej Edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej rywalizacja toczyła się w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. (fot. Adam Michalski)

Nie tak miała wyglądać rywalizacja w ramach Zimowej Edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej NAWA. Choroby, kwarantanny sprawiły, że udział w zawodach wzięła zdecydowanie mniejsza grupa dzieci i młodzieży reprezentujących miejskie szkoły podstawowe niż zakładano. Najlepiej wypadła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Zawody w ramach Zimowej Edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej odbyły się we wtorek (30.11) w Pływalni Miejskiej NAWA. W zawodach wzięli udział uczniowie klas I-VIII (roczniki 2014-2007) reprezentujących skierniewickie szkoły podstawowe. Celem zawodów była popularyzacja pływania wśród uczniów, promowanie form aktywnego spędzania czasu oraz nauki i doskonalenia pływania.

Rywalizacja podzielona była na dwa bloki. W pierwszym wystartowały dzieci z klas I-IV, w drugim z klas V-VIII. Zawodnicy brali udział w konkurencjach sztafetowych, indywidualnie młodsza grupa rywalizowała na dystansach 25 metrów, stylami dowolnym, grzbietowym i klasyczny. Starsi poza sztafetą 8x25 metrów pływali odcinki 50 metrów stylami dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Zdecydowanie najlepsza z dorobkiem 407 pkt. okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4  im. Marii Skłodowskiej–Curie zdobywając 198 punktów. Na miejscu trzecim podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z 146. punktami.

Organizatorzy, Pływalnia Miejska NAWA, liczą, że w Edycji Letniej Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej wystartują wszyscy, którzy ze względu na sytuację pandemiczną w kraju nie wzięli udziału we wtorkowych zawodach, a wysoka frekwencja pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Ostatni sparing, za tydzień rusza piłkarska III...

Fantastyczny bieg Jana Gołębiowskiego! Zawodnik...

Cztery medale Nawy po dwóch pierwszych dniach...

Pływacy pojechali po medale do Lublina i Gliwic

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA