Podczas spotkania promocyjnego Roman Bednarek mówił, jak doszło do napisania książki, ale przypomniał też, w jaki sposób narodził się jazz w Skierniewicach.

Podczas spotkania promocyjnego Roman Bednarek mówił, jak doszło do napisania książki, ale przypomniał też, w jaki sposób narodził się jazz w Skierniewicach. (fot. Joanna Młynarczyk)

Książka Romana Bednarka „Złote czasy Swingu w 40-letniej historii jazzu w Skierniewicach” miała swoją premierę. Spotkanie z jej autorem odbyło się w klimatycznym miejscu – w sali Strakacza, która historycznie związana jest z jazzem.

– Z jazzem jest tak, że do tej muzyki można się przekonać tylko i wyłącznie jeśli słucha się jej na żywo – mówi Roman Bednarek. – I jeśli uda się namówić kogoś, żeby przyszedł na koncert, to jestem przekonany, że będzie już przychodził – dodaje.

Sam zakochał się w jazzie jeszcze na studiach, a potem chętnie słuchał tej muzyki. Na koncerty zaczął przychodzić zawodowo, robiąc relacje do lokalnej gazety. To właśnie z tych materiałów składa się większa część książki.

Spotkanie z autorem poprowadził Sławomir Macias. Odbyło się ono w ramach imprezy Es jazz Festiwal, której organizatorem było Stowarzyszenie Klubu Jazzowego Swing.

Na spotkaniu można było kupić książkę i zdobyć autograf Romana Bednarka. Książkę nadal można kupić. Dostępna jest w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w kinie Polonez.

Więcej na ten temat w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" (9.12).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 0 6 miesięcy temuocena: 0% 

  JA******** dzisiaj to muzyka emerytów i rencistów modna w latach kiedy kończyła się tzw. "złota era Hollywood" .Dziś hip hop , rap jest w modzie i opanował niemal wszystko , inne gatunki muzyki łącznie z disco. Sami mogliśmy w Skierniewicach się o tym przekonać we wrześniu 2021 na święcie ,na koncercie Malika Montany . Aż sam się zdziwiłem bo tyle publiki nie było nawet kilka lat temu na koncercie gwiazdy disco polo z Akcent Zenka z Podlasia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

Pierwsza Komunia Święta w Słupi

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin

OSP Mokra Lewa wygrywa w gminnych zawodach