Po ponad półtorarocznej przerwie muzyka wróciła do pałacu

(fot. Joanna Młynarczyk)

Publiczność Pałacowych spotkań z muzyką stęskniła się za koncertami w tym miejscu. Po ponad półtorarocznej przerwie, w piątkowy wieczór (10.12) znów wybrzmiała tu muzyka, a sala biblioteczna wypełniła się do ostatniego miejsca. Zagrali młodzi instrumentaliści – zespół Aldo Duo, a ich występ poprzedzili uczniowie skierniewickiej szkoły muzycznej z klasy akordeonu.

W 2020 roku w ramach cyklu Pałacowych spotkań z muzyką odbył się tylko jeden koncert. W tym publiczność udało się zaprosić na trzy spotkania z muzyką, ale dopiero ostatnie odbyło się w pałacu prymasowskim.

To już ostatnie spotkanie, kończące cykl w tym roku kalendarzowym, cieszę się, że udało się je zorganizować w pałacu – mówi Bogumiła Dylewska, inicjatorka koncertów i prowadząca koncert. – To miejsce jest idealne, wręcz stworzone do kameralnych koncertów. Ma klimat, wyjątkową aurę, niewielką salę w sam raz do bliskiego kontaktu artystów z publicznością – podkreśla.

W piątkowy wieczór skierniewiczanie mieli okazję wysłuchać kompozycji Cezara Franka, Leszka Kołodziejskiego, Astora Piazzolli i Georga Gershwina. Wykonawcami muzyki byli uznani instrumentaliści z zespołu kameralnego Aldo Duo – klarnecista Dominik Domińczak i akordeonista Aleksander Stachowski, artyści związani z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Pacewiczów w Łodzi. Razem grają od 2014 roku.

Ich występ poprzedził duet akordeonistów, uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach – Arona i Mikołaja Mikulskich z klasy akordeonu Adriana Krawczewskiego. Młodzieńcy zadebiutowali na scenie Pałacowych spotkań z muzyką.

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Ars Iuventutis, które ma już poczynione plany koncertowe na przyszły rok.

Planujemy świetny kameralny koncert na marzec z triem fortepianowym, ale prowadzę też rozmowy z uczestnikami tegorocznego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, gdzie mieliśmy świetną polską ekipę pianistów – zapowiada Bogusława Dylewska.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~A... 0 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Młodych muzyków ze Skierniewic brakuje na ytubie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

Pierwsza Komunia Święta w Słupi

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin

OSP Mokra Lewa wygrywa w gminnych zawodach