Pływacy 16-letni z Marcinem Sarną podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów w Gliwicach.

Pływacy 16-letni z Marcinem Sarną podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów w Gliwicach. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa mają za sobą najważniejsze starty 2021 roku w krótkim basenie. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów odbywały się w Lublinie, Gliwicach i Bydgoszczy. Łącznie w wydarzeniach wystąpiło jedenaścioro reprezentantów Skierniewic. Najbliżej medalu była Joanna Świderska, która na 4. pozycji ukończyła start na dystansie 200 metrów stylem motylkowym podczas krajowego czempionatu 16-latków.

W gliwickiej pływalni Olimpijczyk, w miniony weekend (10-12.12) toczyły się zmagania najlepszych w kraju juniorów 16-letnich.

– Trzydniowe zmagania z udziałem pięcioosobowej reprezentacji naszego klubu przyniosły znakomite rezultaty – zaznacza Marcin Sarna.

Joanna Świderska aż czterokrotnie kwalifikowała się na wyścigów finałowych. W swojej koronnej konkurencji 200 metrów stylem motylkowym awansowała do wyścigu medalowego z drugim czasem eliminacji. Udział w finale, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad pięć sekund (2:19,42), zakończyła na pechowej 4. pozycji.

W swoich pozostałych startach Asia kończyła rywalizację z nowymi życiówkami plasując się w finałach A w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym na 6. pozycji zaś w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym na 8. miejscu. W konkurencji 200 metrów stylem zmiennym zajęła 3. trzecie w finale B.

Natalia Górska również czterokrotnie walczyła w popołudniowych finałach. W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym w bezpośredniej walce medalowej uzyskując wynik życiowy (0:30,12) na mecie zameldowała się na 6. miejscu. W pozostałych startach uzyskiwała kwalifikacje do finałów B. W konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym zajęła 3. miejsce z wynikiem 1:05,78. W konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym 6. szóste (2:25,28). Wygrała finał B konkurencji 50 metrów stylem dowolnym z czasem 0:27,15. Dwukrotnym finalistą mistrzostw został Jakub Lesiński, który w konkurencjach stylu grzbietowego pewnie kwalifikował się do finałów B, aby zakończyć w nich rywalizację ma 8. miejscu na dystansie 200 metrów i 9. miejscu na dystansie 100 metrów.

Swoje starty, okraszone rekordami życiowymi, mają również za sobą Gracjan Kostański i Kamil Goździk. Gracjanowi, który poprawiając swój dotychczasowy wynik o ponad dwie sekundy, niewiele zabrakło do kwalifikacji finałowej w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym (1:09,94). Kamil najwyżej został sklasyfikowany 17. miejscu w konkurencji 1500 metrów stylem dowolnym.

Reprezentanci UKS Nawa wzięli także udział w krajowych czempionatach rozgrywanych w Bydgoszczy i Lublinie. Więcej o mistrzowskiej rywalizacji w podsumowaniu wydarzeń z udziałem skierniewickich pływaków w kolejnym wydaniu (23.12) tygodnika Głos Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...