Taniej już nie będzie

(fot. Beata Pierzchała)

Na najbliższej sesji rada gminy Słupia zajmie się nowymi stawkami za gospodarkę odpadami. Jeśli rada zaakceptuje propozycję ceny za wywóz śmieci pójdą w górę, ale podwyżki nie będą drastyczne.

Czteroosobowa rodzina, która segreguje śmieci, a także korzysta z kompostownika, rocznie zapłaci około 72 złotych więcej niż w bieżącym roku. Eko-region był jedyną firmą, która złożyła swoją ofertę na przetarg ogłoszony przez gminę.

– Nie mieliśmy żadnego wyboru – mówi Mirosław Matulski, wójt gminy Słupia. – Zresztą tak jak poprzednio. Od wielu lat ofertę składa tylko jedna firma i nie ma możliwości wyboru. Z tego co wiem, tak jest też w innych gminach, nie tylko u nas.

Na mocy nowelizacji w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach podwyższona została maksymalna stawka opłaty za odpady komunalne dla nieruchomości niezamieszkałych. W przypadku takich nieruchomości opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn zadeklarowanej liczby pojemników lub worków oraz stawki opłaty. Stawka tej opłaty może po zmianach wynieść maksymalnie 1,3% dochodu rozporządzalnego na 1 osobę ogółem za pojemnik lub worek o pojemności 120 l.

Rady gmin mogą podjąć uchwałę o objęciu nieruchomości niezamieszkanych komunalnym systemem odbierania odpadów. Właściciele tych nieruchomości w ciągu 60 dni od dnia ogłoszenia takiej uchwały mogą złożyć wójtowi pisemne oświadczenie o wyłączeniu się z tego systemu. W oświadczeniu właściciel takiej nieruchomości wskazuje gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę, z którym zawarł umowę na odbiór odpadów.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść na najbliższej sesji rady gminy w Słupi.

Cały artykuł w papierowym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 23 grudnia. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS