Jednym ze sposobów na zbieranie pieniędzy potrzebnych na paczki jest kiermasz gipsowych figurek. Ich produkcja odbywa się w szkole.

Jednym ze sposobów na zbieranie pieniędzy potrzebnych na paczki jest kiermasz gipsowych figurek. Ich produkcja odbywa się w szkole. (fot. Joanna Młynarczyk)

Akcja „Zostań Świętym Mikołajem” jest już w skierniewickiej Budowlance pewną tradycją. Paczki, które otrzymują uczniowie będący w trudnej sytuacji, są nie tylko dla nich wsparciem ale sprawiają ogromną przyjemność. W tym roku udało się przygotować w szkole 30 paczek.

Czasy są ciężkie, wszędzie jest dużo potrzebujących ludzi, u nas w szkole również ich nie brakuje – mówi Joanna Warda, jedna z opiekunek szkolnego koła wolontariatu. – Bywa, że rodzice naszych uczniów tracą pracę, inni nie mają pełnych rodzin. I wtedy nasza akcja „Zostań Świętym Mikołajem” pozwala na chwilę zapomnieć o codziennych problemach – dodaje nauczycielka.

Joanna Warda koło wolontariatu w szkole prowadzi od ponad 15 lat, aktualnie we współpracy z Beatą Gradowską.

Robimy to po to, by uwrażliwić młodzież na potrzeby drugiego człowieka. To ważne, by we współczesnym świecie, który jest zabiegany i bardzo materialny, uświadomić uczniom, że liczy się nie tylko to, co daje pieniądze, ale też to, co przynosi radość serca. Poza tym uczymy, że dobro zawsze wraca

– podkreśla Beata Gradowska.

W tym roku potrzebujący wsparcia uczniowie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 otrzymali przed świętami trzydzieści paczek ze słodyczami.

Udało nam się zrobić ich znacznie więcej niż przed dwoma laty, kiedy to ostatni raz organizowaliśmy akcję. Wówczas rozdaliśmy około 20 paczek – przyznaje Joanna Warda. – W tym roku szkoła liczy więcej uczniów, stąd i paczek jest więcej – dodaje opiekunka koła walontariatu.

Pieniądze na akcję „Zostań Świętym Mikołajem” pochodzą ze zbiórek prowadzonych w szkole od listopada. Są to m. in. akcja „Ciacho”, która jest organizowana średnio raz w miesiącu oraz ze sprzedaży gipsowych figurek, zrobionych przez uczniów. W ten sposób, udało się zebrać około 2 600 zł.

Paczki rozdzielają wychowawcy i pedagodzy.

Pomagamy temu, kto tego potrzebuje i cieszę się, gdy ktoś się uśmiechnął, ucieszył z otrzymanego podarku – podkreśla Joanna Warda.


 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Absolwent Budowlanki 0 4 miesiące temuocena: 100% 

  Panie Profesor i Uczniowie Budowlanki Wielkie Ukłony w Waszą stronę za pomoc Potrzebującym !!! Dajecie dobry przykład, wiele aAbsolwentów po opuszczeniu murów Szkoły dalej pomaga innym ... Szacunek !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Na co wydadzą pieniądze?

30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w...

Wielki dzień w życiu małych parafian z Rawki

Pierwsza komunia w kościele św. Jakuba

Miasto oficjalnie przekazało pieniądze policji....

Projektanci przedstawiają koncepcję budowy trasy...

Zachęcali, by z troski o zdrowie uczynić swoje...

Pamiątki skierniewiczan po marszałku Piłsudskim

Odpocznij na Mazowszu!