Taniej już nie będzie, podwyżka o 1,50 złotych

(fot. Beata Pierzchała)

Czteroosobowa rodzina, która segreguje śmieci, a także korzysta z kompostownika, rocznie zapłaci około 72 złotych więcej niż w bieżącym roku. Eko-region był jedyną firmą, która złożyła swoją ofertę na przetarg ogłoszony przez gminę.

– Nie mieliśmy żadnego wyboru – mówi Mirosław Matulski, wójt gminy Słupia. – Zresztą tak jak poprzednio. Od wielu lat ofertę składa tylko jedna firma i nie ma możliwości wyboru. Z tego co wiem, tak jest też w innych gminach, nie tylko u nas.

Słupi udało się wynegocjować dość dobre warunki i mimo że ceny pójdą w górę, to będzie to raczej symboliczna podwyżka. Podstawowa stawka za wywóz śmieci zbieranych w sposób selektywny wynosiła 25 złotych, po planowanej podwyżce mieszkaniec gminy będzie płacił 26,50 zł miesięcznie. Natomiast jeśli w gospodarstwie założony został biokompostownik to dotąd płacił 21 złotych, według nowej tabeli zapłaci 22,50 zł.

Natomiast dużo drożej zapłacą przedsiębiorcy. Za najpopularniejszy, 120-litrowy pojemnik śmieci odbieranych z nieruchomości niezamieszkałych przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej, przedsiębiorca zamiast 6,30 zł zapłaci 20 złotych.    

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu z 23 grudnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~M 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie zapłaci przedsiębiorca tylko klienci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS