Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej od 2020 roku przeszedł dużą metamorfozę. Programem w 2022 roku objętych będzie zdecydowanie mniej klubów niż na początku inicjatywy.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej od 2020 roku przeszedł dużą metamorfozę. Programem w 2022 roku objętych będzie zdecydowanie mniej klubów niż na początku inicjatywy. (fot. Adam Michalski)

Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2022 roku zwiększy budżet Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN z 35 do 50 milionów złotych. Objęte programem, od początku są MLKS Widok Skierniewice i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich. Widok po dwóch latach złotą gwiazdę zamienił na srebrną, lipiecka Szkółka brązową także na srebrną.

Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN funkcjonuje od 2020 roku i będzie kontynuowany w 2022 roku. Na wsparcie szkolenia w najbliższych 12. miesiącach zostanie przeznaczona rekordowa kwota 50 mln złotych. To nie jedyna zmiana. Do tej pory kluby, beneficjenci programu, podzielone były na trzy kategorie (gwiazdki): złotą, srebrną i brązową. W ramach rozpoczętej 1 stycznia trzeciej edycji zostanie wprowadzona nowa kategoria – zielona gwiazdka.

Przeznaczona ona będzie dla małych, lokalnych szkółek. O jej otrzymanie będą mogły ubiegać się kluby sportowe, które prowadzą co najmniej jedną drużynę młodzieżową. W tej grupie jest ponad 4 tysiące stowarzyszeń. Nabór nową gwiazdkę ruszy w drugim kwartale 2022 roku.

Warto wspomnieć, że w trzecim cyklu certyfikacji, który rozpoczął się w 2022 roku, póki co uczestniczy łącznie 228 klubów. Znacząco stopniała grupa tych ze złotą gwiazdką, ze 117 stowarzyszeń  do 39, 86 posiada srebrną, a 103 brązową odznakę. W grupie srebrnej znalazła się między innymi Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich, która do końca roku 2021 była w grupie tych z brązową gwiazdką. Ze złotej grupy wypadł Widok Skierniewice, który od stycznia posiada srebrną gwiazdkę.

W województwie z 34 certyfikowanych w 2020 roku stowarzyszeń pozostało 20. Co ciekawe z 8 szkółek, nie ma już żadnej ze złotą odznaką, 12 posiada srebrną, 8 stowarzyszeń brązową.

W czwartek (13.01) Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o ogłoszeniu dodatkowego naboru do trzeciego cyklu Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Wystartuje on 1 lutego i będzie otwarty dla wszystkich szkółek piłkarskich w Polsce, również tych, które nie uzyskały certyfikatu w pierwotnym naborze oraz tych, które wówczas nie mogły ubiegać się o certyfikat ze względu na okres karencji.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich jest skierowany jest do podmiotów prowadzących szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży do 13 roku życia. Jego głównym celem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego szkółek piłkarskich aby stworzyć jak najlepsze warunki do pracy z młodymi zawodnikami oraz podnieść standard kwalifikacji kadr trenerskich pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (20.01) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw

Finał ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w...

Memoriał im. Tadeusza Kruka

III liga - piłka nożna

Piłka nożna - I Wojewódzka Liga Juniorów...

Rowerowe Skierniewice. Przyłącz się do akcji

Siatkarskie emocje w hali przy ulicy Pomologicznej

Pierwszy Memoriał Janusza Urbańskiego przeszedł...

"Młodzi w Akcji". Sportowy Dzień Dziecka w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA