z powiatu

Jeżów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2022 | 11:18 komentarzy 7
Trakt przebiegający przez Taurów i Brynicę jest zwyczajną polną drogą, raz węższą, raz szerszą, która przebiega tak, jak „wyjeździli” ją mieszkańcy.

Trakt przebiegający przez Taurów i Brynicę jest zwyczajną polną drogą, raz węższą, raz szerszą, która przebiega tak, jak „wyjeździli” ją mieszkańcy. (fot. Beata Pierzchała)

Tłuczniowe drogi stanowią około 15 procent gminnej sieci drogowej. Najgorzej jest w Taurowie i Brynicy. Domów w tych malowniczych miejscowościach przybywa, mankamentem są drogi. Wszystkie prowadzące do Taurowa i Brynicy są w fatalnym stanie.

W gminie jest obecnie około 10 kilometrów dróg, które nie są utwardzone. Ich stan jest dramatyczny. Doraźne naprawy niewiele dają. Zasypywanie dziur kruszywem powoduje tylko chwilową poprawę. Drogi trzeba jak najszybciej utwardzić, bo stanowią jedyny dojazd do wielu miejscowości i domów mieszkańców gminy Jeżów.

– W zeszłym roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie ze środków rezerwy budżetowej państwa, występujemy o 3,5 mln złotych – informuje wójt Mariusz Guzicki. – Dotację mamy otrzymać w tym roku, więc między czerwcem a październikiem powinniśmy ruszyć z budową dróg.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z rezerwy budżetowej państwa wybudowanie czterech dróg. Są to dwie ulice w Jeżowie Łąkowa i Kaczeńcowa, droga w Woli Łokotowej w kierunku Rewicy oraz najgorsza w gminie trasa relacji Brynica – Taurów. Ta konkretna inwestycja przewiduje nie tylko wybudowanie nakładki asfaltowej, ale także budowę pobocza i zjazdów na posesje.

Szczegóły tej inwestycji drogowej oraz o planach na przebudowę sieci dróg w gminie Jeżów w papierowym wydaniu "Głosu" z 20 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

7Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Anna 7 4 miesiące temu

  A ja zapraszam na Łąkową. W Jeżowie oczywiście

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Justyna 6 4 miesiące temuocena: 100% 

  Droga jest tragiczna. Zapraszam na przejażdżkę jak zaczną się temperatury plusowe. Nie wykluczam, że nie ma w gminie złych dróg, ale jak mieszkańcy gminy zawsze będą pilnować tylko czubka swojego nosa to nic się tu nie zmieni. A po za tym droga była w ubiegłym roku trochę poprawiona, a na dalsze naprawy nie ma środków bo się w budżecie skończyły. Natomiast efektu jesiennych napraw trzeba z lupą szukać. Odnośnie tematu nawierzchni asfaltowej - to już jakieś 20 lat na nią czekamy i jesteśmy zwodzeni złudnymi nadziejami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jeżewianin 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ta droga jest jeszcze dobra XD jest bardzo dużo złych dróg ale najgorszą w gminie Jeżów jest Władysławowo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Arkadio 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jeśli ktokolwiek uważa że ta droga jest dobra to chyba nie jechał a może inaczej nie toczył się ta droga bo szybciej niż 10 km/h się jechać nie da

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ObrońcaPraw 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Tak jak już ktoś napisał, wieś Władysławowo jest w stanie tragicznym, od kilku lat nic nie było sypane, dziura na dziurze. Kiedy są roztopy mieszkańcy nie mogą nawet wyjechać z posesji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Aaa123 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Zapraszamy na Władysławowo, też gmina Jeżów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Angel 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Wiele drog prosi o pomste do nieba. Od kilku lat nawet doprosic sie u nas nie można o posypanie drogi. W tym roku bylo sypniete raz przez roztopami. Uprzednio kilka aut sie wygrzebywalo sposrod drzew . Zapraszam do miejscowosci Budy Grabskie ale nie do skrzyzowania , a na odcinku od Grabskiego sioła w kierunku Bartnik. Jak ktos jezdzi co dzien po tych wyrwach ,to wiecznie ma samochod rozwalony. Nie wiadomo czy się śmiać ,czy płakać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS