Wojewoda przywraca internę dla pacjentów niecowidowych

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest stabilna – przekonuje wojewoda Tobiasz Bocheński. Odblokowuje internę w skierniewickim szpitalu dla pacjentów niecovidowych.

–  Oczywiście zdaję sobie sprawę, jak wielkim problemem dla pacjentów niecovidowych jest fakt, że nie uzyskają u nas pomocy. Muszą szukać miejsc w innych szpitalach, czasem kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Dobra informacja jest taka, że wojewoda pozwolił na przekształcanie jednego z oddziałów naszego szpitala na jednostkę przyjmującą pacjentów nie zakażonych. Chodzi o jedną z intern – potwierdza dyrektor WSZ Jacek Kaniewski.

Szpital przywraca „normalną” pracę jednemu z oddziałów wewnętrznych. Wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński w rozmowie z „Głosem” potwierdza decyzję: – Ta decyzja nie została cofnięta dlatego, że w naszym województwie liczba hospitalizacji maleje. Oczywiście, ogólna sytuacja epidemiologiczna nie jest  dobra, ale jeżeli sytuacja w szpitalach się poprawia, to musimy przywracać normalne oddziały. Interna jest potrzebna do leczenia wszystkich chorób. Ona jest bardzo obłożona w całym województwie. Oczywiście, musimy pamiętać, że w przeciągu ostatnich dwóch dni liczba zakażeń zaczęła dramatycznie rosnąć, co wskazuje na to, że wariant omikron coraz powszechniej występuje w populacji. Zatem trudno rzetelnie powiedzieć, co będzie się działo w szpitalach za dwa tygodnie. Jeżeli sprawdzi się wariant pozytywny, liczba hospitalizacji nie powinna radykalnie rosnąć. Baza łóżkowa, którą dysponujemy jest wystarczająca

– zapewnia wojewoda. – W tej chwili obłożenie wynosi 50 proc. – dodaje.

Bocheński podkreśla: – Dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile hospitalizacji spowoduje omikron.

W szczycie zachorowań w regionie hospitalizowanych było 2800 osób. Wszystkich łóżek w systemie w Łódzkiem jest 12000.Dziś na terenie województwa z powodu koronawirusa  w szpitalach przebywa 1100 osób.

Jeżeli spełni się czarny scenariusz to w przeciągu dwóch tygodni, od dziś (20.01) liczba hospitalizacji powinna zacząć znacząco wzrastać w naszych statystykach. – mówi wojewoda.

Obecnie na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione – statystki wskazują, że ok. 75 proc. osób, które ciężko przechodzą chorobę, nie skorzystały z możliwości szczepienia.

W związku z zbliżającym się wariantem każdy z nas powinien przygotować się do kolejnej fali koronawirusa, przyjmując szczepienie. Wykorzystajmy fakt, że mamy pod dostatkiem szczepionek i są one bezpłatne – zachęca wojewoda.

Równie istotne jest stosowanie się do zasad: dystans, dezynfekcja, maseczki. Wojewoda zaapelował do mieszkańców regionu o przyjmowanie przypominającej, trzeciej dawki szczepionki.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA