Trzecioligowa drużyna Skier-Vis Business Center Skierniewice przegrała z UK Ozorków 1:3. (fot. Adam Michalski)

Pierwsze spotkanie siatkarek Skier-Vis Business Center Skierniewice w 2022 roku nie zakończyło się po myśli zespołu prowadzonego przez Grzegorza Hałatiuka. W poniedziałek (24.01) skierniewiczanki uległy w hali przy ulicy Pomologicznej UKS Ozorków 1:3.

Dwie pierwsze partie zakończyły się wygraną przyjezdnych 25:19. Na parkiecie działo się dużo, a emocje podgrzewały kontrowersyjne decyzje sędziego, które wyprowadziły z równowagi spokojnego zazwyczaj trenera miejscowych Grzegorza Hałatiuka. Gospodynie w trzecim secie, prezentując sportową złość i dobrą siatkówkę wygrały 25:19, a w hali pojawiła się nadzieja na końcowy sukces. Wyrównany czwarty set w końcówce na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne, które wygrały 3:1 i udanie zrewanżowały się skierniewiczanką za porażkę w spotkaniu rozgrywanym w Ozorkowie. Wówczas ekipa trenera Hałatiuka zwyciężyła 3:2.

Na dwa spotkania przed końcem sezonu Skier-Vis zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 11. punktów w 8. grach. Wyżej jest poniedziałkowy rywal UKS Ozorków (16 punktów w 7. spotkaniach). Liderem cyklu z kompletem zwycięstw, bez przegranego chociażby jednego seta jest drużyna UKS Akademia Siatkówki KYUBI Zduńska Wola.

Zespół ze Skierniewic kolejne spotkanie rozegra 26 lutego na wyjeździe z WKS Prosna Wieruszów, sezon zakończy meczem u siebie z SMS Ostrów Łaskovią Łask, którego rozegranie zaplanowano na 19 marca.

Przypomnijmy, kadrę zespoły Skier-Vis Business Center Skierniewice tworzą: Agnieszka Caban, Joanna Kłobuchowska, Karolina Cichocka-Zgiet, Karolina Paczkowska, Edyta Wenus, Monika Śmieszek, Ewa Pięcek, Patrycja Szymańska, Nikolina Koźbiał, Wiktoria Nowicka, Ewa Sadoch, Alicja Wójt, Martyna Skrzeczkowska, Ewa Keller i Nikolina Słomka. Trenerzy Grzegorz Hałatiuk i Marek Leśniewicz.