„Nie mam siły, mojego syna nie ma od trzech dni”. To nie dramat ze Skierniewic a wirus

Magda Tręboszka, rzekomo matka poszukiwanego dziecka informacją o zaginięciu syna jest zszokowana. Syn jest w domu, ale wirus, który zagnieździł się na koncie kobiety ruszył w świat i konsekwentnie udostępniany jest przez mieszkańców Skierniewic, którzy na dramatyczny apel trafili.

Perfidny wirus szaleje na Facebooku! Nie klikaj, nie udostępniaj!

Na koncie pani Magdy znajduje się dramatyczny apel: „Już nie mam sił. Nikt nie widział mojego synka od ponad 3 dni, jest zima on może zmarznąć. Błagam jeśli jest w was cząstka ludzkiej empatii proszę UDOSTĘPNIAJCIE ten post”. Wpis, by wyglądał na bardziej autentyczny okraszony jest emotikonkami, napisany językiem odbiegającym od literackiego. Pod nim link do fikcyjnych stron – adresy podobne do tych spotykanych i odwiedzanych w sieci.

Właścicielka konta pisze: „Mam nadzieję że nie będę miała żadnych problemów przez ten wirus. Nie miałam pojęcia o tym.” Jest zaskoczona wpisami. Nie widzi ich na swoim profilu dlatego nie może zatrzymać dalszego dystrybuowania wirusa.

 Robert Zwoliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach ostrzega: -- Nie mamy zgłoszenia o żadnym zaginionym dziecku. Niestety, podobne komunikaty coraz częściej pojawiają się w wirtualnej przestrzeni. Policja apeluje o ostrożność: -- W takiej sytuacji kobieta powinna jak najszybciej zmienić hasła do Facebooka oraz ostrzec znajomych, do których „wysłało się” szkodliwą wiadomość. Pani Magda na swoim profilu ma zamieścić też informację ostrzegającą, że szkodliwa aplikacja ma swoje źródło w dwóch wpisach.

Warto w takiej sytuacji przeskanować komputer czy telefon, na którym pojawiła się informacja w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania. Na wszelki wypadek warto też zrobić…kopię dysku, gdyby miało się stracić ważne pliki. Jeśli ktoś używa jednego hasła do Facebooka i banku, czy poczty również powinien zmienić hasło.

Prezentujemy zrzut ekranu z widokiem konta i informacją, która wyświetla się na profilu pani Magdy. Nie udostępniajcie, nie klikajcie w link!


Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dziewiątka najlepsza pod koszami

Czworo pływaków UKS Nawa w szerokiej Kadrze...

14-latek otrzymał nadzór kuratora

11-letnia dziewczyna postrzelona pod Skierniewicami

Skierniewicki browar Strakacza ożyje w piwnicy

20. Kolędowanie w gminie Głuchów

Blisko 13 500 złotych dla Natalii

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila