Podczas stacjonarnej licytacji w sztabie WOŚP przy ul. Reymonta można będzie zdobyć atrakcyjne WOŚP-powe gadżety.
– Tradycyjnie do zdobycia będą kalendarze, koszulki, ale nie zabraknie nowości. Do tych należą m. in. zegar z limitowanej serii czy skarpetki – informuje Ilona Paluchowska.

Podczas stacjonarnej licytacji w sztabie WOŚP przy ul. Reymonta można będzie zdobyć atrakcyjne WOŚP-powe gadżety. – Tradycyjnie do zdobycia będą kalendarze, koszulki, ale nie zabraknie nowości. Do tych należą m. in. zegar z limitowanej serii czy skarpetki – informuje Ilona Paluchowska. (fot. Joanna Młynarczyk)

Zapowiada się nie tylko koncertowo, kulturalnie i sportowo, ale też bardzo rozrywkowo. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w weekend (28-30.01). W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Na ulice z puszkami wyjdzie w niedzielę ponad setka wolontariuszy. Atrakcji przez dwa dni nie zabraknie w skierniewickim sztabie.

Koncerty, licytacje, a także warsztaty ratownictwa przedmedycznego, malowanie buziek i czy kreatywne warsztaty dla najmłodszych, zorganizowane przez harcerzy – weekend zapowiada się w mieście atrakcyjnie.

Grają szkoły, puby, sklepy, salony urody i siłownie. Klub Zimorodka zaprasza na wspólne morsowanie do rynku. Do pomagania zachęcać będą wolontariusze ze specjalnego WOŚPOWOZU, który ruszy na ulice miasta i powiatu w niedzielę przed południem. Mobilny pojazd ruszy z rynku o godz. 10.30, z przystankami i atrakcjami w Mokrej Lewej, Makowie, Dąbrowicach, Nowym Kawęczynie oraz Miedniewicach.

Skierniewickie granie zakończy się w niedzielę o godz. 20.00 symbolicznym światełkiem do nieba, w postaci pokazu teatru ognia.

Mam nadzieję, że to będzie piękny finał, który zaowocuje rekordową kwotą wysłaną ze Skierniewic – mówi Bartłomiej Migała, koordynator do spraw mediów i promocji skierniewickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Miasto słynie z pomagania, mam nadzieję, że i tym razem mieszkańcy dadzą temu dowód – dodaje.

KWADROFONIA GRA KOLEJNY RAZ

Po raz czwarty z WOŚP gra Kwadrofonia.

Gramy, bo lubimy pomagać – podkreśla Eliza Polakowska-Binder. – Nie tylko w pubie stoi stacjonarna puszka WOŚP, ale prowadzone są licytacje internetowe na profilu FB Kwadrofonii oraz zbiórka do e-skarbonki. W tamtym roku nasz pub przekazał na orkiestrę ponad 6 tysięcy złotych – dodaje.

PROGRAM weekendu WOŚP w Kwadrofonii (Rynek 32)

28 stycznia, godz. 19.00 – wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Klejne „Fotografia dzikiej przyrody”

29 stycznia, godz. 20.00 – koncerty: Ukulelized oraz Lastin Line

30 stycznia, od godz.16.00 – dj'skie granie - dj Kowal

LICYTACJE STACJONARNE I INTERNETOWE

Dzieła sztuki lokalnych artystów, przedmioty z autografami, gadżety firmowe oraz gadżety limitowanej edycji 30. Finału WOŚP i wiele innych tradycyjnie znajdzie się na licytacji w skierniewickim sztabie, który będzie się mieścił w CKiS przy ul. Reymonta. Licytacje w holu centrum poprowadzi Ilona Paluchowska wraz z Moniką Kotowską.

Ciekawe przedmioty na licytację stacjonarną cały czas przyjmujemy, dlatego gdyby ktoś chciał jeszcze coś ciekawego przekazać, zapraszamy – zachęca Ilona Paluchowska z działu edukacji artystycznej. – Mogą to być dzieła sztuki, kolekcje, rzeczy z autografami, wszystko zależy od fantazji darczyńcy – tłumaczy.

Licytacje odbędą się w czterech blokach i będą przeplatane koncertami. Ruszą od godz. 15.00.

Wystąpi: Skierniewicka Orkiestra Dęta, Voice Ekipa i Grupa Wokalna Singers.

Na antenie lokalnej rozgłośni licytowany będzie główny gadżet WOŚP – złote jabłuszko, wykonane przez jubilera ze Skierniewic Marka Woźniaka.

Dwudzieste czwarte jabłuszko jest wyjątkowe – czarny diament umieszczony w centralnym miejscu, dosłownie obsypany został naturalnymi kamieniami – mówi Marek Woźniak. – Jeszcze nie było w historii skierniewickich jabłek gadżetu, który zawierałby wszystkie kamienie naturalne.

Ponadto na antenie radia licytowana będzie limitowana „złota puszka” wielkiej orkiestry, przekazana przez fundację Owsiaka, a także „złota karta telefoniczna”.

– Zaledwie 1200 sztabów WOŚP w Polsce ją otrzymało, to rzecz wyjątkowa – zwraca uwagę Bartłomiej Migała.

OBRAZY Z AKCJI „Malujemy sercem”

Siedem artystek i dzieci z siedmiu skierniewickich przedszkoli wzięli udział w artystycznym projekcie Doroty Remiszewskiej, nauczycielki z Przedszkola nr 13, malując obrazy na licytację. Licytacja prowadzona jest na Allegro.

Podobnie na aukcję Allegro trafił także obraz „Skierniewice w podróży za kolorem”, tworzony w muzeum podczas wydarzenia pod takim samym hasłem. Jego autorami są artyści – Kamil „Jakuza” Jaczyński, Luiza Poreda i Mariusz Syta.

WIELKIE MORSOWANIE NA RYNKU

Skierniewickie pojawią się w rynku. Stanie tu ogromny kontener z lodowatą wodą.

Wszystko odbędzie się w atmosferze radości i wielkiej zabawy, karnawał bowiem w pełni – zapowiada Bartłomiej Migała.

Jak podkreśla, „Morsy WOŚPują na skierniewickim rynku” to akcja, na której nie zabraknie wielu atrakcji towarzyszących: pojawi się kramik z rękodziełem, które będzie można kupić za datek do puszki, będzie strefa gastro z grillem oraz słodkościami, sauna oraz wiele niespodzianek dla najmłodszych (m. in. trampoliny, przejażdżki na 3-kołowym pojeździe) czy dla fanów motoryzacji. Wszystko w rytm muzyki serwowanej przez DJ-ów. Wspólne morsowanie rozpocznie się o godz. 10.00, potrwa do godz. 15.00.


 

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Punkt konsultacyjny „Czystego powietrza”? Nie...

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Jedyna taka trasa biegowa w Polsce. Wzorem jest...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Po intensywnym weekendzie harcerze udają się na...

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

Niezapomniany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w...