Idziemy po rekord! Już ponad 150 tysięcy złotych na koncie Orkiestry

(fot. Joanna Młynarczyk)

Ani epidemia koronawirusa, ani niesprzyjająca pogoda nie przerwały gorącej gry Skierniewic w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na koniec niedzieli na koncie było 119 966, 31 zł. Za rekordową kwotę 31 119 zł wylicytowano złote jabłuszko. Ostateczną kwotę, jaka popłynie ze Skierniewic poznamy jednak we wtorek (1.02).

Od wielu tygodni martwiliśmy się pandemią, która mogła zatrzymać wielką grę w mieście, a tymczasem wystarczył jeden dzień, który wywrócił wszystko o 360 stopni. Mimo to pokazaliśmy, że żadne wiatry, niepogody nie są w stanie nas zatrzymać i możemy pięknie grać – podkreśla Bartłomiej Migała, koordynator do spraw mediów i promocji skierniewickiego sztabu WOŚP.

Na koniec niedzieli, na skierniewickim koncie było 119 966, 31 zł. Również złote jabłuszko, stworzone przez Marka Woźniaka, wylicytowano za rekordową kwotę 31 119 zł. Licytację wygrała Firma Elewacyjno-Remontowa Rafał Kret z Bolimowa.

Telefon dosłownie grzał się podczas licytacji skierniewickiego jabłuszka, było bardzo dynamicznie – przyznaje Dominika Radomska z Radia RSC, na antenie którego prowadzona była gra. –

Licytowali głównie przedsiębiorcy z miasta i okolic, a wygrać udało się firmie z Bolimowa – dodaje.

Inne przedmioty, które wypracowały wynik licytacji ponad 44 tys. zł to: kolia podarowana przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę – sprzedała się za 2 700 zł, złota karta WOŚP – 2 500 zł, obraz Dominiki Radomskiej – 1000 zł. „Głos Skierniewic i Okolicy” miał również udział w radiowej licytacji – wypatrujcie reklamy naszego tygodnika na autobusach MZK, którą wylicytowaliśmy za kwotę 1000 zł.

Pogoda niestety odcisnęła piętno na wielkiej grze. Głównie atrakcje na rynku zostały mocno okrojone. Dodatkowo epidemia koronawirusa wpłynęła na mniejszy udział wolontariuszy kwestujących na ulicach.

Mieliśmy zgłoszonych 110 wolontariuszy, ale ze względu na kwarantanny na ulice wyszło około 90 osób – informuje Karolina Sabina, koordynator ds. wolontariuszy ze skierniewickiego sztabu WOŚP.

Na ostateczny wynik, jaki popłynie ze Skierniewic, musimy jednak poczekać do wtorku (1.02).

Spłyną kwoty z e-skarbonek, aukcji Allegro, niektóre trwają do poniedziałku, wtorku – mówi Bartłomiej Migała. – Mimo wszystko, to był piękny finał, jestem pewien, że ze Skierniewic popłynie rekord – zapowiada.

W internecie trwają aukcje Allegro, gdzie m. in. dobrze licytują się obrazy z akcji „Malujemy sercem”. W niedzielę wieczorem na koncie było już ponad 10 tys. zł. Prace można licytować jeszcze do godz. 23.59 w poniedziałek.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

Pierwsza Komunia Święta w Słupi

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin

OSP Mokra Lewa wygrywa w gminnych zawodach