z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lutego 2022 | 08:52 komentarzy 8
– Nie mamy innego wyjścia niż puścić ruch inną drogą powiatową, bo za niewykonanie zaleceń grozi nam prokurator, a droga przez Święte jest najkrótszym objazdem – tłumaczył Marian Stasik.

– Nie mamy innego wyjścia niż puścić ruch inną drogą powiatową, bo za niewykonanie zaleceń grozi nam prokurator, a droga przez Święte jest najkrótszym objazdem – tłumaczył Marian Stasik. (fot. Beata Pierzchała)

W grudniu specjalistyczna komisja oceniła stan mostów na terenie powiatu skierniewickiego. Czterem z nich wystawiono 1 w pięciostopniowej skali oceniania, wśród nich jest most w Słomkowie, który już wcześniej stanowił duże zagrożenie, a mimo to nadal jeździły tamtędy wielotonowe ciężarówki.

Na sesję rady gminy w Makowie przyjechał Marian Stasik, kierownik wydziału dróg w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Powód jego wizyty nie był miły, a radni z żalem i pretensjami odnosili się do informacji przekazywanych przez kierownika.

- Po badaniach wykonanych przez specjalistyczną komisję muszę przekazać, że most w Słomkowie jest obecnie w stanie awaryjnym – zakomunikował Marian Stasik. – Komisja nakazała wykonanie szczegółowej ekspertyzy obiektu. Most musi zostać wyłączony z ciężkiego ruchu kołowego. Samochody o nośności powyżej 3,5 ton nie będą mogły tam wjeżdżać. W związku z tym został stworzony plan zmieniający organizację ruchu w tym rejonie.

Ekspertyza stanu mostu ma zostać wykonana w ciągu dwóch miesięcy, dopiero wówczas będzie wiadomo jaki zakres robót będzie konieczny, żeby przywrócić pełną przepustowość na tym obiekcie. Tymczasem oprócz ograniczenia tonażu samochodów będzie także obowiązywał ruch jednostronny, a alternatywną trasą ma być droga przez Święte, która już teraz jest w fatalnym stanie. Również most, który się tam znajduje pozostawia dużo do życzenia.

Więcej szczegółów w najnowszym wydaniu "Głosu" z 3 lutego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Ddhh 8 4 miesiące temuocena: 100% 

  Ten obserwator niech zobaczy na którym miejscu jest powiat skierniewicki w rankingu pozyskiwania środków unijnych na 304 szary koniec wstyd,nie będę się wypowiadał na temat gospodarność jakie były tam kryteria ,jak się nic nie robi nie pozyskuję się kasy to gospodarność ok. Bo nie bierzemy kredytów. Ale hamstwo tego gościa na wysokim poziomie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 7 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jak starostwo będzie tak działać to do końca świata i jeszcze jeden dzień tych swoich dróg i mostów nie ogarną. Dobrze ,że od czasu do czasu PIS im do trochę pieniędzy t jakiś kawałeczek zrobią. Co tam dla nich kontrola NIK, Ważne są podwyżki dla rządzących.Oczywiście ,że nie tylko jest Maków , ale w innych gminach jest tak samo ,jak jakaś gmina dołoży połowę to kawałeczek się zrobi. Naprawdę dobre poczucie humoru ,że jesteście najlepsi .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kola 6 4 miesiące temuocena: 75% 

  Ten obserwator to wiadomo kto najbardziej nerwowy pracownik, rzuca obelgami na lewo i prawo wtedy robi się czerwony, no i oczywiście jest naj naj naj lepszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Roztropnik 5 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Tak właśnie powinno być. Kierownik powinien ponieść konsekwencje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kola 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja nie rozumiem roztropniała.Kierownik powiatowego zarządu drug, to pracownik Starosty za takie nie doróbki to starosta powinien dziadka zastąpić osobą kompetentną wykształconą kierunkowo. Bo ten pan to może wyremontować mostek nad oczkiem wodnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Roztropniak 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  A co mają do tego radni. Osobą kompetentną i odpowiedzialną za stan dróg powiatowych jest kierownik powiatowego zarządu dróg. Widać, że "opozycja", której samej grunt i liczebność wali się pod nogami już się tylko promuje. Zróbcie coś dobrego a nie tylko krytykujecie, wszystko na nie, a zero efektów. P.S. W Makowie też były niedawno podwyżki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 2 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Czemu radni powiatowi nic nie robią ,starosta powinien być usunięty nawet przez komisarza to co dzieje się w starostwie to skandal Nik wydał druzgocącą opinie odnośnie mostów zamieciono pod dywan.Najgorsze jest to że 3 radnych PiS przyłączyło się do tej grupy. Opozycja jest za mała Duda Karalus i Ddziag sami nic nie zrobią my mieszkańcy gminy Maków będziemy prosić wojewodę o komisarza tak dalej nie może być ,rozkradają ten urząd niedawno zwiększyli pensję dla starosty i dla zarządu .hucwa całą gębą żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator 1 4 miesiące temuocena: 30% 

  jest Pan debilem bez elementarnej wiedzy i to w zakresie naprawy mostów , remontu dróg jak i ustawy o samorządzie powiatowym. Powiat to nie tylko wielmożny Maków ze swoimi chorymi ambicjami wójta i jego max podwyżką ( najwyższa w województwie) . Są i inne gminy Skierniewice , Bolimów itd. Co do rozkradania to czytałem ostatnio, że od dwóch lat za gospodarność są najwyżej oceniani w województwie i 14 , 16 miejscu w kraju. Czytałem też realizację budżetu a tu na inwestycje ponad 30 % czyli rekordowo a długu zero. To kogo tu zwalniać sterowny matole.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

Podstawówka w Pszczonowie wreszcie ma sztandar

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

11 milionów złotych na wspólną inwestycję...

Dzień rodziny w Jacochowie

Auto zawisło na ogrodzeniu. Jedna osoba w szpitalu...

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin

Mieszkańcy Jacochowa dbają o las, choć czasem...

Czarodziejski Dzień Dziecka w Makowie