Przetarg na poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią w 2022?

Informacja o przesunięciu terminu to, jak utrzymują samorządowcy – dobry sygnał dla ich starań o organizację dodatkowego węzła w okolicy Bolimowa (od stycznia miasta).

Poszerzenie autostrady A2 będzie dotyczyło niemal 90-kilometrowego odcinka pomiędzy Warszawą a Łodzią. Dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej drogi. Docelowo A2 będzie miała – od węzła Konotopa do węzła Pruszków – po cztery pasy ruchu na każdej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ – po trzy pasy ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzi konsultacje rynkowe, które zakończą się na przełomie maja i czerwca. Po konsultacjach i po uzyskaniu finansowania przetarg chcielibyśmy ogłosić jeszcze w przyszłym roku – poinformował dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski.

Branża spekuluje, przypominając, że przetarg na wykonawcę zadania (w systemie projektuj i buduj) miał się odbyć jesienią tego roku, konsultacje to raczej informacja – na razie na inwestycję pieniędzy nie ma. GDDKiA odpowiada – zwyczajnie, chcemy się do zadania dobrze przygotować.

– Opóźnienie przetargu, wynika z tego, że były i są nadal podejmowane analizy pod kontem CPK. Decyzje inwestycyjne na tym terenie muszą być skoordynowane z projektem CPK. Kwestia rozbudowy autostrady A2 musi uwzględniać fakt, że za kilka lat ruch tu będzie dużo większy, może to się wiązać z koniecznością rozbudowy wiaduktu, zjazdów. Analiza musi być pogłębiona i całościowa. Rząd oczekuje na pełne wnioski  w tej sprawie, dopiero wówczas będą podejmowane takie decyzje. Wiem, że jest taka koncepcja, by rozbudować A2. Zanim podejmiemy  decyzje w tej sprawie, rząd musimy mieć twarde dane, analizy a nie wyłącznie oczekiwania samorządu. Ja jednak tutaj jestem optymistą. Oczywiście, wszystko rozbija się o pieniądze. To jest co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Będziemy starać się jakoś ten problem rozwiązać w bliższej czy dalszej perspektywie – powiedział w rozmowie z "Głosem"Waldemar Buda, wiceminister funduszy i rozwoju regionalnego. .

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Świąteczna magia na jarmarku w Makowie

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Wywołał fałszywy alarm w skierniewickim szpitalu

Mikołajkowy marsz coraz liczniejszy

Nastrój Świat Bożego Narodzenia

Lokalne podatki w górę o 15 procent

Porwali kobietę. Po kilku godzinach zostali...

"Jestem bezpieczny, jestem widoczny, noszę...

Łódzkie na plus

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA