z powiatu

Bolimów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2022 | 09:21 komentarzy 1
Umowa wreszcie podpisana. Za rok spotkamy się na nowym rynku

(fot. Beata Pierzchała)

Ta inwestycja stanowczo nie ma szczęścia. Rewitalizacją centrum Bolimowa od lat łamią sobie głowy bolimowscy samorządowcy. Kiedy wydawał się, że już tylko wszystkie składniki wystarczy połączyć w jedną całość, przyszła pandemia. Jednak podpisana w połowie stycznia umowa daje nadzieję na szczęśliwy finał.

Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany zgodnie z przyjętym terminarzem – Dom Ludowy, budynek urzędu gminy oraz przystanek odrestaurowano i już od dawna służą lokalnej społeczności. Gorzej z tzw. częścią drogową, gdzie wykonawca nie wywiązał się z umowy z powodu problemów związanych z epidemią koronawirusa. Po zamknięciu współpracy z wybranym w 2019 roku wykonawcą gmina ogłosiła przetarg, który nie przyniósł rozstrzygnięcia ponieważ proponowane ceny były zbyt wysokie. Drugi przetarg niewiele zmienił sytuację. Samorząd przekalkulował kosztorys i kolejny przetarg wygrała firma TRAKT Borzak z Tecławia, która zaproponowała wykonanie inwestycji za ponad 5,7 mln złotych. Niestety, okazało się, że wybrana oferta obarczona jest błędem. Okazało się, że potencjalny wykonawca nie wskazał w ofercie kierownika budowy. Błąd został naprawiony i wreszcie można było podpisać umowę.

– Mam nadzieję, że tym razem uda nam się zrealizować tak długo oczekiwany projekt rewitalizacji – mówi burmistrz Stanisław Linart. – Rynek ma być wizytówką miasta. Modernizacja ma sprawić, że pochwalimy się standardami europejskimi.

Szczegóły przedsięwzięcia w najnowszym wydaniu papierowego "Głosu" z 10 lutego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Trudne zadanie ! ale wszyscy nie tylko burmistrz i radni będą monitorować rozwój miasta bo już wiedzą co to wieś , miejscowość , miasto . I to w takim miejscu przy A2 ! że burmistrz , rada miasta z księdzem proboszczem rzymskokatolickim nie są wstanie zachować to samo ! i zahamować rozwoju miasta Bolimowa w XXI wieku !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

100 lat OSP Sierzchów

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Ulica Kozia zamknięta. Konserwator nadzoruje...

Pierwszy miejski Dzień Dziecka w Bolimowie

Działki idą jak ciepłe bułeczki

Święto Rodziny w Strobowie

25 lat orkiestry dętej z Bolimowa

Nie ma dobrych wyborów, zawsze ktoś będzie...

Kiedyś przedszkole, teraz ma być lokal...