Zespół MKS Ósemka w swoim szóstym spotkaniu sezonu 2021/2022 odniósł trzecie zwycięstwo. (fot. Adam Michalski)

Trzecioligowy zespół MKS Ósemka Skierniewice pokonał w niedzielę (6.02), w hali przy ulicy Tetmajera ŚKK Świecie 95:90. Dla drużyny prowadzonej przez Adriana El-Warda i Łukasza Mąkolskiego była to trzecia wygrana w szóstym ligowym spotkaniu łódzko-kujawsko-pomorskiej III ligi. Aż 44 punkty dla zwycięzców zdobył Mariusz Wójcik.

Trzecioligowa Ósemka w swoim szóstym ligowym meczu pokonała reprezentanta województwa kujawsko-pomorskiego ŚKK Świecie.

W pierwszych minutach spotkania goście objęli wyraźne prowadzenie prezentując wysoką skuteczność w rzutach z dystansu. Jednak po kilku korektach, także personalnych, gospodarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie. W ofensywie znakomitą dyspozycję prezentował Mariusz Wójcik, który w całym spotkaniu zdobył 44 punkty. Solidne spotkanie rozegrali także Sebastian Małek, Łukasz Mąkolski, który w ważnym momencie dwukrotnie trafił za 3 punkty i miał kilka asyst oraz Marcin Żelisławski. Swój wkład w zwycięstwo wniosła także młodzież Ósemki: Filip Piechota, Maciej Wójcik i Patryk Trębacz.

O losach spotkania rozstrzygnęła końcówka. W połowie czwartej kwarty gospodarze prowadzili minimalnie 88:87, mądrze rozegrane ostatnie minut pozwoliły cieszyć się gospodarzom ze zwycięstwa.

W tabeli liderem z kompletem zwycięstw jest MKK Boruta Zgierz (bilans 8:0). Ósemka z najmniejszą liczbą rozegranych spotkań i bilansem 6:6 zajmuje ostatnią 9. pozycję w tabeli.