Nawet najlepsi czasem balują, czyli studniówka w Klasyku

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Studniówka w skierniewickim Klasyku odbywa się po raz dwudziesty. Tegoroczna impreza wyglądała jak te, organizowane na symboliczne sto dni przed maturą w czasach, gdy nikt nie słyszał o pandemii.

Wielu mówi o nich: eksperymentalny rocznik, lepiej nazwać ich „szczególną młodzieżą”. To oni jako ostatni uczą się w trzyletnim liceum. To także na nich zakończono eksperyment pt. gimnazja. Do matury przygotowują się w czasach pandemii, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ich egzamin dojrzałości w maju, ale już dziś zapowiadają, że „świat jeszcze o nich usłyszy”. Zanim jednak się to stanie, młodzież skierniewickiego Klasyka bawi się (12.02) na Studniówce.

Nie dam rady”, jęknął ktoś chwilę przed wyjściem na parkiet. Jak to przed występem, denerwowali się wszyscy. Polonez w wykonaniu abiturientów to zawsze duże wydarzenie. Młodzież Klasyka zachwyciła skomplikowanymi figurami tanecznymi i doskonałym poczuciem rytmu. Było naprawdę pięknie.

Gościem specjalnym na balu uczniów Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach był biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, członek Komisji Wychowania Katolickiego KEP.  Ksiądz biskup życzył młodzieży doskonałej zabawy. Zwracając się do abiturientów, przypomniał, że to rodzice i nauczyciele wyposażyli ich na życie: „

Pamiętajcie, że to dzięki nim będziecie przeżywać pięknie swoje życie”.

Dyrektor szkoły, ks. Piotr Karpiński podziękował rodzicom uczniów za zaufanie, jakim obdarzyli kadrę nauczycielską, decydując się na wybór tego liceum. Zwracają się do młodzieży, przywołał anegdotę o profesorze, który przed sprawdzianem z trygonometrii, instruował studentów. Mówił, że ci faktycznie napiszą dwa egzaminy – jeden z przedmiotu i drugi z dojrzałości i uczciwości. Ksiądz Karpiński życzył abiturientom Klasyka, by ci w maju celująco zdali oba egzaminy.

Na studniówce bawią się uczniowie dwóch klas. Ich wychowawcami są: Andrzej Grzelak, nauczyciel fizyki i Marek Pągowski, nauczyciel historii i WOS.

Matura 2022. Centralna Komisja Edukacyjna podała terminy egzaminów maturalnych. Rozpoczną się one 4 maja i potrwają – w terminie głównym – do 23 maja. Z kolei termin dodatkowy wyznaczono na czerwiec, poprawkowy – na sierpień. W tym roku ponownie zrezygnowano z egzaminu ustnego. Obowiązkowa będzie wyłącznie część pisemna matury.
Do części ustnej mogą przystąpić maturzyści, którzy biorą udział w rekrutacji na zagraniczne uczelnie.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 22

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Wiktor 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Mogli się wstrzymać od takiego wesołkowatego imprezowania ! z powodu żałoby na terenie ŚWEICKIEGO państwa . 10 lutego b.r. odszedł na wieczność animator kultury , wybitny kompozytor muzyk ROMAN KOSTRZEWSKI ! Przepiękną mowę pożegnalną wygłosił doktor habilitowany nauk humanistycznych , specjalista homiletyki i teologii moralnej Mistrz ŚWIECKIEJ Ceremonii Pogrzebowej na terenie ŚWIECKIEGO państwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Czytelnik -1 ponad rok temuocena: 75% 

  Kiepska " PRYWATNA WYZNANIÓWKA " BALUJE NA CAŁEGO ! , zamiast modlić się przed planowaną na 16 lutego 2022 WOJNĄ W EUROPIE , czyli INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA Ukrainę w celu odnowienia "CHRZTU RUSI KIJOWSKIEJ " !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Aha -2 ponad rok temuocena: 88% 

  X D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Raperzy opanowali piątkową scenę w...

GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

900 stoisk handlowych na Święcie Kwiatów,...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA