Zbigniew Biernat, radny gminy Skierniewice postanowił działać w sprawie obraźliwych wpisów, dotyczących jego osoby.

Zbigniew Biernat, radny gminy Skierniewice postanowił działać w sprawie obraźliwych wpisów, dotyczących jego osoby. (fot. Bartosz Nowakowski)

Zbiegniew Biernat, radny gminy Skierniewice postanowił działać w sprawie obraźliwych wpisów pod jego adresem. Jeden z użytkowników właśnie musiał przeprosić radnego i wpłacić 1 000 złotych na rzecz OSP Samice. Na wokandzie znajduje się kolejna sprawa z innym użytkownikiem.

Treść wpisu brzmiała: „Biernat chce być mądrzejszy od rabina, a tymczasem to zwykły burak, kto go wybrał” – napisał użytkownik, który podpisał się jako „majtek”.

Użytkownikiem „majtkiem” w rzeczywistości jest Krzysztof B. mieszkaniec Skierniewic, który poczynił powyższy wpis.

– Nie chciałem pozostawać obojętny na takie wpisy, dlatego postanowiłem działać. Uważam, że będzie to w pewnym stopniu nauczka, że trzeba mieć świadomość, jaką treść publikujemy w przestrzeni internetowej – przyznaje Zbigniew Biernat, radny gminy Skierniewice.

Sprawa toczyła się 18 stycznia w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach.

– Oskarżenie prywatne wystosował Zbigniewa B. przeciwko oskarżonemu Krzysztofowi B., o czyn z art. 216 §2 kodeksu karnego. Na posiedzeniu pojednawczym w dniu 18 stycznia 2022 roku strony postępowania zawarły ugodę, w której oskarżony Krzysztof B. zobowiązał się do przeproszenia oskarżyciela prywatnego Zbigniewa B – przyznaje Iwona Konopka, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi.

Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art. 216. Zniewaga, §2 Kodeksu Karnego

W ramach ugody oskarżony oprócz przeprosin radnego musi również dokonać wpłaty tysiąca złotych na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Samicach. Wpłata miała zostać dokonana do końca stycznia 2022 roku.

– Oskarżony zobowiązał się, że w przyszłości nie będzie obrażał oskarżyciela prywatnego ani w środkach masowego przekazu, ani w inny sposób – dodaje Iwona Konopka, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Łodzi.

Na zgodny wniosek stron, sąd umorzył postępowanie w sprawie. Postanowienie to nie jest jednak prawomocne.

– Gdyby jeszcze wnikliwiej przyjrzeć się wpisom to tak na dobrą sprawą duża część z nich dotyczy mojej osoby. Warto tutaj zaznaczyć, że po zgłoszeniu sprawy do sądu nagle komentarze na mój temat ucichły, jak ręką odjął – przyznaje Zbigniew Biernat.

Jednak jak się okazuje to nie jedyna sprawa, która w podobnej sprawie wisi na wokandzie i także została zgłoszona przez radnego gminy Skierniewice.

– Mogę potwierdzić, że w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach zarejestrowana jest jeszcze jedna sprawa z oskarżenia prywatnego Zbigniewa B. (sygn. II K 529/21). Oskarżonym w sprawie jest Krzysztof P. Sprawa również toczy się o czyn z art. 212 § 2 kodeksu karnego – potwierdza rzecznika łódzkiego Sądu Okręgowego.

Termin posiedzenia pojednawczego w wyżej wymienionej sprawie został wyznaczony na dzień 16 marca 2022 roku.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 18

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kazim. 0 4 miesiące temuocena: 50% 

  Dobra robota Panie Zbigniewie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Wybieramy MDP roku 2022 - Gmina Głuchów

Kolejny sukces na koncie zespołu

Ruszył plebiscyt Młodzieżowa Drużyna...

Wójt bez wotum zaufania

100 lat OSP Sierzchów

Ma dopiero 4 lata, a jest superbohaterem

Podstawówka w Pszczonowie wreszcie ma sztandar

Piknik na powitanie wakacji

Zawody strażackie w Godzianowie