Seniorzy MKS Ósemka wygrali piąte spotkanie w sezonie 2021/2022.

Seniorzy MKS Ósemka wygrali piąte spotkanie w sezonie 2021/2022. (fot. Adam Michalski)

Ważne zwycięstwo odniosła seniorska, męska drużyna MKS Ósemka w III lidze. W niedzielę (27.02) zespół prowadzony przez Adriana El-Warda pokonał KS Pogoń Mogilno 93:82. Po zaciętym meczu koszykarze obu ekip zaprezentowali znaczący gest solidarności z Ukrainą.

Seniorzy Ósemki w niedzielny wieczór podejmowali czwarty zespół III ligi łódzko-kujawsko-pomorskiej, reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego, drużynę KS Mogilno. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. Zespoły zdobywały punkty seriami wychodząc na zmianę na prowadzenie. W drugiej części meczu Ósemka odskoczyła przyjezdnym na 20 punktów, jednak goście zniwelowali część strat. Skierniewiczanie dyrygowani na parkiecie przez doświadczonych Mariusza Wójcika, Adriana El-Warda i Łukasza Mąkolskiego nie pozwolili gościom na więcej i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 93:82.  j

Po końcowej syrenie oba zespoły zaprezentowały wspólnie gest wyrazu solidarności z Ukrainą, potępiając jednoznacznie rosyjską agresję.

W ekipie gospodarzy najwięcej 36 punktów zdobył Mariusz Wójcik. O kolejnych 17 punktów dorobek drużyny wzbogacił Łukasz Mąkolski, który czterokrotnie trafił za 3 punkty. Dobre zawody rozegrali także Sebastian Małek (13 pkt.) i Adrian El-Ward (10 pkt.). Na parkiecie sporo minut spędzili młodzi wychowankowie klubu Nikodem Tartanus i Filip Piechota. Pierwszy zdobył 6, drugi 4 punkty.

Już w najbliższy weekend Ósemka zagra na wyjeździe z liderem MKK Interon Siejko Boruta Zgierz.

Więcej o koszykówce, w najnowszym wydaniu (3.03) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".