Liczna reprezentacja UKS Nawa z trenerami Marcinem Sarna i Arturem Zakrzewskim podczas Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Liczna reprezentacja UKS Nawa z trenerami Marcinem Sarna i Arturem Zakrzewskim podczas Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim. (fot. Marek Młynarczyk)

Fantastyczne otwarcie sezonu pływackiego 2022 mają za sobą podopieczni Marcina Sarny, Artura Zakrzewskiego i Bartłomieja Miśty z UKS Nawa Skierniewice. Pływacy, podczas pierwszej edycji Grand Prix Pucharu Polski 2022 w pływaniu wywalczyli aż 23 medale.

Przez dwa dni (26-27.02.2) w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowała krajowa czołówka pływaków. W stawce znalazła się dwunastoosobowa skierniewicka drużyna z UKS Nawa. Podopieczni Marcina Sarny, Artura Zakrzewskiego i Bartłomieja Miśty wywalczyli rekordową liczbę medali podczas zawodów tej rangi. Łupem skierniewiczan padły 23 krążki (7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych).

Aż sześć medali wywalczyła Alicja Rodziewicz, która była najlepsza na dystansach: 200 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem motylkowym. Skierniewiczanka zdobyła ponadto trzy brązowe krążki po wyścigach na 200 metrów stylem zmiennym, 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym.

Cztery medale padły łupem Weroniki Lesiak, która triumfowała w konkurencjach 200 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem klasycznym. Na 50 metrów stylem klasycznym zdobyła srebro, a na 200 metrów stylem zmiennym brąz.

Zuzanna Denisiewicz wróciła do domu z pięcioma medalami, złotym na 400 metrów stylem zmiennym, srebrnym na 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowymi na 100 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym.

Także pięć medali wywalczył Bartłomiej Karwat. Złoto padło łupem skierniewiczanina na dystansie 200 metrów stylem motylkowym, srebro na 100 metrów stylem motylkowym, a brązowe medale na 200 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym.

Sebastian Głowacki zdobył srebro w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, Inez Sarna srebro na 50 metrów stylem dowolnym, a Joanna Swiderska brąz na 200 metrów stylem motylkowym.

Startowali również: Jakub Lesiński, Oliwia Zakrzewska, Jarosław Jankiewicz- Delgado, Kamil Goździk, Julian Pietrowski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Rafał Rożek w sztabie trenerskim PZPN

Jubileuszowe bieganie po Bolimowskim Parku...

Młody Widok uległ Jutrzence

Ruszyła koszykarska karuzela 2023/2024

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA