Liczna reprezentacja UKS Nawa z trenerami Marcinem Sarna i Arturem Zakrzewskim podczas Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Liczna reprezentacja UKS Nawa z trenerami Marcinem Sarna i Arturem Zakrzewskim podczas Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim. (fot. Marek Młynarczyk)

Fantastyczne otwarcie sezonu pływackiego 2022 mają za sobą podopieczni Marcina Sarny, Artura Zakrzewskiego i Bartłomieja Miśty z UKS Nawa Skierniewice. Pływacy, podczas pierwszej edycji Grand Prix Pucharu Polski 2022 w pływaniu wywalczyli aż 23 medale.

Przez dwa dni (26-27.02.2) w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowała krajowa czołówka pływaków. W stawce znalazła się dwunastoosobowa skierniewicka drużyna z UKS Nawa. Podopieczni Marcina Sarny, Artura Zakrzewskiego i Bartłomieja Miśty wywalczyli rekordową liczbę medali podczas zawodów tej rangi. Łupem skierniewiczan padły 23 krążki (7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych).

Aż sześć medali wywalczyła Alicja Rodziewicz, która była najlepsza na dystansach: 200 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem motylkowym. Skierniewiczanka zdobyła ponadto trzy brązowe krążki po wyścigach na 200 metrów stylem zmiennym, 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym.

Cztery medale padły łupem Weroniki Lesiak, która triumfowała w konkurencjach 200 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem klasycznym. Na 50 metrów stylem klasycznym zdobyła srebro, a na 200 metrów stylem zmiennym brąz.

Zuzanna Denisiewicz wróciła do domu z pięcioma medalami, złotym na 400 metrów stylem zmiennym, srebrnym na 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowymi na 100 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym.

Także pięć medali wywalczył Bartłomiej Karwat. Złoto padło łupem skierniewiczanina na dystansie 200 metrów stylem motylkowym, srebro na 100 metrów stylem motylkowym, a brązowe medale na 200 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym.

Sebastian Głowacki zdobył srebro w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, Inez Sarna srebro na 50 metrów stylem dowolnym, a Joanna Swiderska brąz na 200 metrów stylem motylkowym.

Startowali również: Jakub Lesiński, Oliwia Zakrzewska, Jarosław Jankiewicz- Delgado, Kamil Goździk, Julian Pietrowski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek spełnia marzenia podczas...

Ludzie tenisa wyróżnieni za zasługi dla białego...

Maków stolicą tenisa stołowego

Rekordowa frekwencja podczas turnieju judo

Zwycięstwa Ósemki na inauguracje rozgrywek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA