Nie brakowało pytań Ukraińców, którzy są chętni podjąć pracę jak najszybciej.

Nie brakowało pytań Ukraińców, którzy są chętni podjąć pracę jak najszybciej. (fot. Bartosz Nowakowski)

Samorząd Skierniewic zorganizował spotkanie pracodawcy z uchodźcami. Zatrudnienie prawie 200 osób zadeklarował rekruter. Adecco poszukuje pracownikow dla Amazona. Ukraińcy mogą podjąć pracę w łódzkim magazynie giganta. 

Sala konferencyjna w urzędzie miasta wypełnia się (9.03) jeszcze przed godziną 10.

– W Charkowie pracowałam w międzynarodowej firmie, która ma też swoją filię w Polsce. Złożyłam tam już swoją aplikację, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi. Tutaj dowiedziałam się o możliwości pozyskania pracy, dlatego postanowiłam przyjść na spotkanie – mówi Maria, która do Skierniewic przyjechała w niedzielę. Miasto zabezpieczyło jej i jej rodzinie tymczasową kwaterę w ośrodku sportu.

Na zaproszenie rekrutera odpowiedziało około 50 osób. Kilka kobiet na spotkanie przyszła z dziećmi.

Kobieta przybyła na spotkanie z Addeco, ale ma też nadzieję, że w Skierniewicach uda jej się znaleźć pracę w

Kobieta przybyła na spotkanie z Addeco, ale ma też nadzieję, że w Skierniewicach uda jej się znaleźć pracę w kosmetologii.

Do Skierniewic na zaproszenie samorządu przybyli przedstawiciele agencji pracy, która zajmuje się rekrutowaniem Ukraińców. To pierwsze miasto, które odwiedzają i przedstawiają swoją ofertę. Zaproszenie do pracodawców wystosował prezydent Krzysztof Jażdżyk. 

Chcemy przyjąć do pracy nawet 200 osób, do pracy magazynowej w Łodzi. Dodatkowo oferujemy transfer, a także lokale mieszkaniowe zarówno w samej Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, jak i Tomaszowie Mazowieckim.

Paulina Kuza, przedstawicielka agencji zatrudnienia Addeco

Wielu przybyłych jest zainteresowana podjęciem pracy. Prezydent Krzysztof Jażdżyk podkreśla, że miasto nawiązało kontakt z pracodawcami, którzy gotowi są przyjąć Ukraińców. Powiedział: –  Jesteśmy zdeterminowani, by pomoc tym ludziom stanąć na nogach. Ukraińcy chcą pracować na stanowiskach i warunkach, które dla naszych mieszkańców są nie do przyjęcia.

Na pewno system przyjmowania do pracy zdecydowanie zostanie uproszczony specustawą, która ma zostać przyjęta w niedługim czasie. W takim przypadku Ukraińcy będą przyjmowani przez pracodawców na takich samych zasadach jak Polacy. 

Urząd Pracy w Skierniewicach również zapowiedział, że w najbliższym czasie przygotuje oferty dla uchodźców. Ryszard Pawlewicz, dyrektora PUP powiedział, że w jego ocenie najwięcej ofert, które PUP przygotuje, dotyczyć będzie tzw. prac sezonowych, przede wszystkim w sektorze sadowniczo-rolniczy.

Pomoc zapowiada Powiatowy Urząd Pracy w Skierniewicach, który ma przygotować oferty dla osób powyżej 50 roku życia.

Pomoc zapowiada Powiatowy Urząd Pracy w Skierniewicach, który ma przygotować oferty dla osób powyżej 50 roku życia.

– Mam już prawie 60 lat. Nie będę mogła podjąć ciężkiej, fizycznej pracy. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się dla mnie zajęcie – mówiła o swoich nadziejach w związku ze spotkaniem z rekruterem Kristina.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Micki 0 ponad rok temu

  Pracuję w jednej z dużych firm. Ukrainy więcej niż Polaków, panoszą się, zabierają lepszą pracę, Polacy na tym tracą ponieważ mają przestoje. W głowie się nie mieści. Za chwilę zaczniemy wychodzić na ulicę protestować bo tak nie może być. Gdzie my żyjemy u siebie czy oni u nas. Gościnność gościnnością ale bez przesady żeby oni nas zaczęli wygryzać z naszych miejsc pracy gdzie od lat jesteśmy zatrudnieni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Kolejne warsztaty w ramach bibliotecznego projektu...

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Jubileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Recitalem Chopinowskim rozpoczęła się...

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA