Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie (od lewej) oprowadził Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury po Zagrodzie Ludowej.

Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie (od lewej) oprowadził Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury po Zagrodzie Ludowej. (fot. Bartosz Nowakowski)

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury odwiedził Lipce Reymontowskie. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim inwestycji drogowych w gminie. W błyskawicznym tempie zwiedził także Zagrodę Ludową.

Do spotkania doszło na ulicy Wiatracznej w Lipcach Reymontowskich, gdzie wykonano pierwszą inwestycję dzięki dofinansowaniu z rządowego funduszu rozwoju dróg.

– To dla nas bardzo ważny odcinek, ponieważ prowadzi do nowo powstałego gminnego przedszkola, a także poprawia komunikację do gminnego stadionu oraz Zagrody Ludowej – mówi Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie.

Inwestycja na ulicy wiatracznej kosztowała 1,2 miliona złotych, a dofinansowanie wyniosło 900 tys. złotych.

Musimy wykonywać zadania strategiczne naszego rządu w tak trudnych czasach, gdzie trwa wojna na Ukrainie. Wytyczyliśmy przed kilku laty strategię i dalej ją prowadzimy. Dziś jesteśmy w Lipcach Reymontowskich, gdzie została wykonana jedna z 770 inwestycji w samym województwie łódzkim. Ale to nie koniec naszych działań.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury

Ze wspomnianego rządowego funduszu rozwoju dróg w tym roku odbędą remonty dróg w Woli Drzewieckiej. Inwestycja warta blisko 1,2 miliona złotych zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Gmina Lipce Reymontowskie może liczyć na wsparcie blisko 80 procent, co daje kwotę 960 tys. złotych. To jedno z największych w powiecie skierniewickim.

Remontowany odcinek wynosi 2 kilometry i wiedzie od Drzewiec do Woli Drzewieckiej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać pieniądze na tę inwestycję. Rozwiąże to wiele problemów w tej części gminy, co do której mamy także kolejne plany – mówi Marek Sałek, wójt gminy Lipce Reymontowskie.

Jak się okazuje jest duża szansa, że z tego samego funduszu uda się pozyskać pieniądze na jeszcze jeden odcinek, znajdujący się także w Woli Drzewieckiej. Wynosi on 800 metrów i szacowany jest blisko 700 tys. złotych. W tym przypadku dofinansowanie również wynosi 80 procent, ale w tym wypadku trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Inwestycja znajduje się na trzecim miejscu listy rezerwowej, ale mimo to jest spora szansa na pozytywne zakończenie.

Realizacja zadań przewidziana jest do końca listopada 2022 roku.

Korzystając z odwiedzin w Lipcach Reymontowskich, minister wstąpił na chwilę do Zagrody Ludowej.

– Nigdy nie byłem muzeum w Lipcach Reymontowskich i jestem bardzo miło zaskoczony – mówi Andrzej Adamczyk.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 3 miesiące temuocena: 100% 

  O!!! znalazł sie Seliga szkoda ,że nie zabrał ze sobą Grabarczyka. To właśnie jest człowiek PIS-u u boku postkomunistów Jażdzyka, Góraja. Brawo panie Telus i panie ministrze. Napewno odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Chęć powrotu do polityki niedaj Boże!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Lipce Reymontowskie

Święto Reymonta powraca w pełnym blasku (film)

Święto Rodziny w Strobowie

Zderzenie dwóch aut. Dwoje dzieci w szpitalu

Pierwsza Komunia Święta w Lipcach Reymontowskich

Wraca Dzień Reymonta. Wystąpią Margaret i Sarsa

Agata z Drzewiec już otrzymała lek

O rolnictwie wie już prawie wszystko