W sobotę (12.03) kolejny sezon w Skierniewickiej Lidze Siatkówki dobiegł końca. Rozegrano turniej o puchar ligi, a później w Strefie Mickiewicza odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek. (fot. Adam Michalski)

Wielki finał siatkarskiego sezonu 2021/2022 miał miejsce w sobotę (12.03). W hali OSiR pojawiły się drużyny ze Skierniewic by rywalizować w rozgrywkach o Puchar Skierniewickiej Ligi Siatkówki 2022. Trofeum wywalczył KU AZS PUSB Skierniewice. Tydzień wcześniej najlepszą drużyną ligi po raz jedenasty został Skierniewicki Węgiel.

W sobotę nie obyło się bez niespodzianek. Już na początku rozgrywek wielokrotny triumfator pucharu Skierniewicki Węgiel musiał uznać wyższość zespołu UKS Korabka Łowicz i już po pierwszym meczu pożegnał się z turniejem. Zwycięzca tego emocjonującego starcia dotarł do finału, w którym zmierzył się z KU AZS PUSB Skierniewice. Trzecia siła ligi pokonała łowiczan 2:0 i odebrała trofeum.

Po ostatnim spotkaniu sezonu siatkarska rodzina spotkała się w Strefie Mickiewicza, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie Skierniewickiej Ligi Siatkówki sezonu 2021/2022. Podczas gali uhonorowano najlepsze drużyny oraz wręczono statuetki wyróżniającym się zawodnikom.

Tydzień wcześniej siatkarskie zespoły zakończyły sezon ligowy 2020/2021. W meczu decydującym o mistrzostwie Skierniewicki Węgiel pokonał, po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu UKS Korabkę Łowicz 3:2. Goście objęli prowadzenie wygrywając pierwszą partię 25:20. W kolejnych dwóch lepsi byli skierniewiczanie (25:22, 25:23). Czwarta partia ponownie padła łupem łowiczan (25:19). O losach tytuły rozstrzygnął tie break wygrany przez Węgiel 15:12. Dla Skierniewickiego Węgla tytuł wywalczony w sezonie 2020/2021 był jedenastym tytułem mistrzowskim Skierniewickiej Ligi Siatkówki.

W tabeli na zakończenie sezonu Skierniewicki Węgiel w 7. spotkaniach zgromadził 21 punktów (5 wygranych i 2 porażki, sety 17:90. Wicemistrzem zostali goście z Łowicza, UKS Korabka (17 punktów, 3 zwycięstwa, 4 porażki, sety 14:11), 3. miejsce zajęła KU AZS PUSB w Skierniewicach (12 punktów, 2 zwycięstwa, 5 porażki, sety 11:15), 4. była ekipa LKS Retki (7 punktów, 2 zwycięstwa, 5 porażek, sety 9:16).

Podsumowując, w Pucharze Ligi najlepsza była ekipa KU AZS PUSB Skierniewice. Podium I ligi to: 1. Skierniewicki Węgiel, 2. UKS Korabka Łowicz, 3. KU AZS PUSB Skierniewice. Podium II ligi to: 1. OSK Ekonomik 1, 2. OSK Ekonomik 2, 3. Puma Puszcza Mariańska. Podium III ligi: 1. Pako-Bud, 2. LO im. B. Prusa, 3. ZSZ nr 2.

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych klasyfikacjach zostali: Monika Śmieszek (zawodniczka), Jakub Sobolewski, Adrian Mirowski (zagrywający), Tomasz Antoniak (atakujący), Maciej Sławiński (blokujący), Tomasz Antoniak (punktujący), Dominik Zabost (libero), Filip Kamiński (fair play), Rafał Dudziński (MVP rozgrywek).