W uroczystym otwarciu udział wzięli: bp pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, doradca prezydenta RP Paweł Sałek, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, radna sejmiku województwa łódzkiego Ewa Wendrowska, a także pracownicy urzędu miasta na czele z prezydentem Skierniewic, prezesi spółek, dyrektorzy jednostek kultury z dyrektor CKiS Anną Walczak, placówek oświatowych, proboszczowie skierniewickich parafii, przedsiębiorcy, przedstawiciele seniorów, sponsorzy i wykonawcy.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: bp pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, doradca prezydenta RP Paweł Sałek, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, radna sejmiku województwa łódzkiego Ewa Wendrowska, a także pracownicy urzędu miasta na czele z prezydentem Skierniewic, prezesi spółek, dyrektorzy jednostek kultury z dyrektor CKiS Anną Walczak, placówek oświatowych, proboszczowie skierniewickich parafii, przedsiębiorcy, przedstawiciele seniorów, sponsorzy i wykonawcy. (fot. Joanna Młynarczyk)

Serce kultury Skierniewic – siedziba Centrum Kultury i Sztuki, po dwóch latach modernizacji została oficjalnie otwarta dla mieszkańców. Wstęgę uroczyście przecięto w czwartek (17.03) w samo południe.

Ten budynek doskonale oddaje ideę, że kultura musi trwać, a jeżeli weźmiemy pod uwagę, że ludzie z pasją potrafią tworzyć rzeczy możliwe z niemożliwych, to jesteśmy w takim właśnie miejscu – mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Życzę wam, aby ta nowa przestrzeń była miejscem do tworzenia jeszcze większych wydarzeń, a rozwijające się tu pasje nabierały coraz piękniejszego kształtu – dodał marszałek.

Kultura i sztuka to przestrzeń, gdzie dotykamy czegoś bardzo głębokiego, bardzo ważnego i gdzieś w tych najgłębszych dotknięciach biegniemy sercem ku Panu Bogu. Wierzę, że to miejsce będzie inspirować do stawiania najważniejszych pytań w życiu, bo kultura i sztuka wprowadza nas w te najgłębsze przestrzenie egzystencji człowieka, życia

– mówił z kolei bp Wojciech Osial.

Realizacja inwestycji ruszyła w listopadzie 2019 roku, jej wartość to 12,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło blisko 4 miliony 700 złotych. W ramach inwestycji powstała sala koncertowa wraz z nowoczesnym wyposażeniem na 313 miejsc, przebudowano atrium, które zyskało przeszklone zadaszenie, przebudowano strefę wejściową oraz część klatek schodowych. Nowego wyglądu i nowoczesne wyposażenie zyskała większość pomieszczeń. Ponadto osuszono piwnice, stworzono system odprowadzania wód deszczowych, zainstalowano wentylację i klimatyzację. Budynek korzysta także z energii, pozyskiwanej z zamontowanych paneli fotowoltaicznych. Wyremontowano pomieszczenia po dawnej Piwnicy u Artystów.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 20

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~mieszkaniec 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Beton, wszechobecny beton. A Skierniewice królową nauk ogrodniczych. Tak ten obecny prezydent zrobił ze Skierniewice betonozę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Miejscowy 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Widok to naprawdę koniecznie musi zbuntować się bo to większa połowa tego upadającego dziś już prowincjonalnego miasta , Oprócz blokowiska to właściwie nic tu nie ma . Ani małego parku, ani dobrego boiska z pełną infrastrukturą , ani ośrodka kultury z prawdziwego zdarzenia a w centrum takie inwestycje na pokaz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwatorka -1 ponad rok temuocena: 100% 

  No tak otwierano hucznie ckis po remoncie a na widoku remontuje sie stara kotłownie na otarcie łez . Tyle ze nie z dofinansowania tylko za nasz z podatków osiedle widok jestescie zadowoleni że was tak wladze traktują . Podejrzewam ze gdyby nie sprzedali kotłowni i ten klub co tam sie miescił to nigdy by ta kotlownia nie byłaby remonttowana ale zblizaja sie wybory i trzeba sie przypodobac . Mieszkańcy Widoku przemyślcie na kogo bedziecie głosować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość -2 ponad rok temuocena: 93% 

  Nie było maseczek na COVID 19 bo w CKiS w Skierniewicach byli jacyś nowi Kukuła , Trybus , Lisowski na czele z nowym Mordowiczem na otwarciu . Reżyser Wojciech Smarzowski pewnie jakiś nowy film w Skierniewicach będzie kręcił o kulturze z nową obsadą .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~olo -3 ponad rok temuocena: 91% 

  Pytanie do policji czy dzisiaj już nie obowiązuje noszenie maseczek, proszę o informację?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Czytelnik -4 ponad rok temuocena: 95% 

  Było księży , biskupów, zakonników jak na głosowaniu ustawy 'Lex Czarnek" .Panowie w czarnych kaftanach ze swoim młodym biskupem powinni być tylko gośćmi przy otwieraniu tutaj obiektów świeckich na terenie Unii Europejskiej . Otwarcia najlepiej jak dokonywaliby gospodarze oraz dziewczynka i chłopiec z domu dziecka w Strobowie czy okolicznych szkół. Nie byłoby obaw że zabraknie nożyczek a mało pocięty materiał można by jeszcze wykorzystać w CKiS na warsztatach artystycznych z dziećmi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ignac -5 ponad rok temuocena: 93% 

  Ile ważnych osobistości.Bałem się,że nożyczek zabraknie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mieszkanka -6 ponad rok temuocena: 87% 

  Przy okazji wycięto piękne drzewa, a posadzono w zamian jakieś... zdarte miotły. Za to oczojemny, bezużyteczny bilbord w "aureoli" świetlówek razi w oczy. Jaki piękny smog świetlny, prawda? Cót, mniut i ...beton. Jakie to proekologiczne, zwłaszcza w STOLYCY ŁOGRODNICTWA. A tak z ciekawości pytam - kiedy wróci do nowo wyremontowanego Centrum Kultury i Sztuki -biblioteka? To byłby skandal, gdyby Filia nr 2 miała pozostać w tym paskudnym, ciasnym pawilonie sklepowym na zawalającej się rampie. Przecież Biblioteka to także ośrodek kulturalny, co nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS