Pierwsza wystawa w CKiS otwarta. Dziś dalszy ciąg atrakcji

(fot. Joanna Młynarczyk)

Atrium, dawniej zupełnie niedostępne dla mieszkańców, po modernizacji centrum kultury zyskało szklany dach, a jego przestrzeń wyraźnie się ożywiła. W piątkowy wieczór (18.03) otwarta tu została pierwsza w historii wystawa tkanin „Kod_a”, autorstwa Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tkanina sama w sobie interesuje mnie jako, że zawiera pewne kody, oznacza coś w kulturze. To, co widać na tych tkaninach, to są moje zakodowane wiadomości – przekazy, które otwieram na interpretacje publiczności – mówi Dominika Krogulska-Czekalska, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. – Tkaniny, które tu widzimy powstały na bazie jednej wzornicy, zamykam nimi pewien okres swojej twórczości – przyznaje.

Na wystawie miejsce znalazły kilku i kilkunastometrowe tkaniny.

To owoc pracy kilku lat, pierwsza powstała w 2018 roku, ostatnia została przygotowana specjalnie na wystawę w Skierniewicach. Z zielenią komponują się bardzo dobrze – mówi Dominika Krogulska-Czekalska.

Jak przyznaje artystka, na propozycję wystawy w skierniewickim atrium bardzo się ucieszyła, bo to jedna z niewielu galerii w Polsce, w której może przedstawić swoje dzieła w pełnej odsłonie.

Kiedy zobaczyłam pierwsze zdjęcia z atrium, wiedziałam, że doskonale się tutaj odnajdę – przyznaje Dominika Krogulska-Czekalska. – Ta przestrzeń jakby idealnie została stworzona do serii moich prac, do dużych formatów. Pozwala nakierować nasze myśli, wyobraźnię na odczuwanie architektury. Polecam obejrzenie tych tkanin także w ciągu dnia, kiedy ta przestrzeń nie kończy się szklanym sufitem, a jest otwarta na niebo. Wtedy inaczej odczytuje się relacje między pracami w całej przestrzeni – zachęca.

Wystawę można oglądać do 24 kwietnia, ale jak zapowiada Anna Walczak, dyrektor CKiS, atrium będzie miejscem otwartym na co dzień, w którym będzie można przysiąść odpocząć, napić się kawy, herbaty, poczytać.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Propozycje na Gwiazdkę od Alexandra

Wędrujemy po regionie

Zaćma - bezpieczne leczenie

Książki o psach, które warto przeczytać

Ceny gazu stosowane przez SIME Polska

Szansa dla par starających się o dziecko

Łódzkie na plus – Budżet Obywatelski...

Psychiatra potrzebny od zaraz!

Zegarki z lokalizacją, które pomagają ratować...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA