Grupa pływaków ze Skierniewic (roczniki 2008, 2009, 2010) rywalizująca w popołudniowej części sobotnich zawodów.

Grupa pływaków ze Skierniewic (roczniki 2008, 2009, 2010) rywalizująca w popołudniowej części sobotnich zawodów. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa Skierniewice w swoim kolejnym starcie sezonu 2022 zaimponowali formą. W stolicy wygrali klasyfikację medalową prestiżowych zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Podopieczni Bartłomieja Miśty, Marcina Sarny, Kamila Szczepaniaka i Artura Zakrzewskiego z roczników 2009, 2010, 2011 i młodszych wywalczyli 11 medali.

Sobotnie zawody w Warszawie podzielone były na dwa bloki. W pierwszym, przedpołudniowym startowali pływacy z roczników 2011 i młodszych. Po południu do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2010, 2009 i 2008.

Bardzo dobrze podczas wypadli: Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak i Bartłomiej Karwat. Cała trójka  wróciła do domów z dwoma złotymi medalami.

Alicja była najlepsza na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem grzbietowym. Weronika wygrała rywalizację na 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym, a Bartek triumfował w konkurencjach 100 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem grzbietowym. Medale dla UKS Nawa wywalczyli także: Maria Urbanek, brązowy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, Lena Wieczorek, brązowa na 100 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem klasycznym oraz pływająca w bloku przedpołudniowym Maja Sałkowska, brązowa na 50 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem klasycznym.

Więcej o zawodach, a także najbliższych planach startowych skierniewickich pływaków w najnowszym wydaniu (24.03) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...