500 plecaczków już rozdanych!

(fot. Joanna Młynarczyk)

– O jeden mały uśmiech, o oderwanie myśli od okropieństwa wojny, o dziecięcą radość – o to chodzi w tej akcji – mówi Katarzyna Śniegula-Kruk, jedna z koordynatorek akcji „Plecaczek powitalny”.

Około 500 plecaczków z wyposażeniem trafiło już do rąk dzieci ukraińskich.

Pojechały na wschodnią granicę prywatnymi samochodami skierniewiczan, którzy odbierali rodziny z terenów objętych wojną i przywozili ich do swoich domów, część trafiła do dzieci ukraińskich zakwaterowanych na terenie miasta – informuje Katarzyna Śniegula-Kruk. – Kolejną setkę plecaczków mamy przygotowanych do rozdania – dodaje.

Skierniewiczanka akcję plecaczkową organizuje wraz z koleżanką, Agnieszka Głuszek. Ich inicjatywa skierowana jest do najmłodszych dzieci przybywających do Skierniewic z Ukrainy. Ale otrzymują je nie tylko dzieci trafiające do naszego miasta. Część plecaczków jedzie w Polskę.

Plecaczki pojechały już Warszawy, do Centrum Pomocy Ukrainie przy ul. Puławskiej, zostały też rozdane na dworcu Warszawa Zachodnia dzieciom wysiadającym z pociągu z Przemyśla, a także dzieciom przekraczającym granicę w Dołhobyczowie – informuje koordynatorka akcji.

Głównymi darczyńcami były osoby indywidualne, ale też firmy (BCtronic), przedszkola (Plastuś, Bajkowa Kraina, Bartek, Przedszkole nr 13), Żłobek Iskierka oraz Szkoła Podstawowa nr 9.

Akcja trwa, „Głos” objął ją swoim patronatem.

Skierniewiczanki nie ustają w zbiórce.

Patrzymy na facebooku, gdzie znajdują schronienie mamy z dziećmi z Ukrainy i tam kierujemy naszą akcję – mówi Katarzyna Śniegula-Kruk. – W tym tygodniu jedziemy za Górę Kalwarię, do hotelu, który udostępnił miejsce noclegowe prawie setce dzieci i ich opiekunom. Sporo czasu poświęcamy akcji, ale nie liczymy go. Sprawia nam frajdę pomaganie i angażowanie do pomocy naszych dzieci, które rozdzielają produkty i pakują plecaki – podkreśla Kasia Śniegula-Kruk.

Akcja „Plecaczek powitalny” trwa i każdy, kto chciałby ufundować plecaczek z wyposażeniem (woda do picia, mus owocowy, soczek ze słomką, biszkopty, herbatniki, żelki, lizak oraz kredki, kolorowanka, cienki zeszyt, chusteczki) może to zrobić. Punkty zbiórek: ul. Witkacego 7 (518 445 025), ul. Reymonta 31 (693 870 919), kwiaciarnia „Eustoma” – ul. Senatorska 7, „Move & Fly - Studio ruchu i tańca” – ul. Lelewela 6.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Nowa inwestycja zmieni oblicze regionu