W Sierakowicach Widok pokonał GLKS Wołucza 3:1. Dla zespołu Rafała Rożka było to piętnaste zwycięstwo w sezonie. Osiedlowi pozostają wiceliderem rozgrywek skierniewickiej okręgówki. (fot. Adam Michalski)

Przerwa wielkanocna dla wielu sportowców to czas przerwy i odpoczynku, jednak nie dla piłkarzy. Ci tradycyjnie w świąteczny weekend wybiegli na boiska Klasy Okręgowej. Kolejne cenne zwycięstwo przybliżające do upragnionego awansu wywalczyła Jutrzenka Drzewce. Zespół Roberta Szuberta wygrał w Łowiczu z rezerwami Pelikana 6:1. Zwycięstwem zakończyło się także spotkanie wicelidera, Widoku, który ograł GLKS Wołucza 3:1.

W świąteczną sobotę rozegrano wszystkie zaplanowane na 20. kolejkę spotkania skierniewickiej Klasy Okręgowej

W Łowiczu lider, Jutrzenka grał z rezerwami Pelikana. Mecz zakończył się wygraną ekipy Roberta Szuberta 6:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jakub Perek 2, Cezary Dominiak 2, Łukasz Stangreciak i Rafał Borowski.

W Sierakowicach młody Widok wsparty kilkoma doświadczonymi zawodnikami podejmował GLKS Wołucza. Po raz kolejny podopieczni Rafała Rożka zaprezentowali spory potencjał i piłkarskie umiejętności wygrywając po raz piętnasty w sezonie.

W mecz lepiej weszli goście, którzy prowadzili od 2. minuty. Mimo licznych prób zmiany rezultatu do przerwy bramki nie padły. Goście prowadzili, ale Widok robił zdecydowanie lepsze wrażenie. Zespół osiedlowych grał płynnie i ciekawie w ataku, a kiedy już przyjezdnym udało się przeprowadzić groźną akcję dobrze w bramce spisywał się kapitan Stanisław Pruszkowski.

To co nie udało się przed przerwą, stało się po zmianie stron. W 65. minucie wyrównał Rafał Głębocki (dołączył do zespołu zimą z Mazovii Rawa Mazowiecka). Kilkanaście minut później na prowadzenie Widok wyprowadził Wojciech Borowiec. Wynik ustalił nie kto inny jak Rafał Głębocki.

W sobotę swoje spotkanie wygrał Manchatan Nowy Kawęczyn, który u siebie pokonał Koronę Łaguszew 3:1. Kolejne wiosenne zwycięstwo odniosła Juvenia, która ograła w Skierniewicach Unię 2 1:0 i jest coraz bliżej utrzymania, co jeszcze jesienią wydawało się mało prawdopodobne.

W 21. kolejce (23-24.04) zagrają: GKS Bedlno Manchatan Nowy Kawęczyn, Mazovia Rawa Mazowiecka Unia II Skierniewice, Juvenia Wysokienice Pelikan II Łowicz, Jutrzenka Drzewce Olimpia Chąśno, Pogoń Bełchów Start Brzeziny, Olimpia Niedźwiada Widok Skierniewice, GLKS Wołucza Olimpia Jeżów, Orlęta Cielądz Korona Łaguszew.