Jutrzenka Drzewce pokonała w sobotę Olimpię Chąśno 5:0 i zrobiła kolejny krok w kierunku tytułu mistrzowskiego i awansu do IV ligi. (fot. Adam Michalski)

Cenne zwycięstwa w 20. kolejce sezonu zanotowały dwie najlepsze drużyny skierniewickiej grupy Klasy Okręgowej. Jutrzenka pokonała trzecią siłę ligi, Olimpię Chąśno 5:0, wicelider Widok ograł w Niedźwiadzie Olimpię 6:1. Rywalizacja o tytuł i awans do IV ligi zapowiada się bardzo interesująco.

W hicie 21. kolejki i starciu lidera z trzecią drużyną rozgrywek zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Jutrzenka Drzewce pewnie pokonała Olimpię Chąśno 5:0 prowadząc do przerwy 2:0. Wynik bardzo szybko, bo już w 2. minucie otworzył Cezary Dominiak. Po 30. minutach było już 2:0, a bramkę zdobył Damian Kopa. Ten sam gracz podwyższył na 3:0 w 54. minucie. Trzy minuty później było już 4:0, a drugie trafienie zanotował Dominiak. Wynik na 5:0 ustalił Jakub Perek w 70. minucie spotkania.

− Dominowaliśmy w meczu w meczu na szczycie. Wysoko i efektownie pokonaliśmy Olimpię, która do tej pory nie straciła w rundzie wiosennej nawet jednego punktu − ocenia Krzysztof Supera z Jutrzenki. − W weekend czeka nas trudny wyjazd do Brzezin, a na kolejny zaplanowano szlagier i mecz z Widokiem Skierniewice − dodaje przedstawiciel Jutrzenki.

Wicelider cyklu pewnie pokonał w Niedźwiadzie Olimpię 6:1 po dwóch bramkach Wojciecha Borowca, dwóch Adama Stankiewicza i trafieniach Piotra Truszkowskiego oraz Mikołaja Pruszkowskiego. Po 21. seriach gier Jutrzenka ma 4 punkty przewagi nad Widokiem i o ile w kolejnych spotkaniach nie zanotuje potknięcia i nie zgubi punktów, nawet porażka z głównym kandydatem do tytułu w bezpośrednim starciu nie odbierze byłemu czwartoligowcowi biletu powrotnego na wyższy poziom.

Widok od początku rundy wiosennej gra rewelacyjnie i zmniejszył dystans punktowy dzielący ekipę z Nowobielańskiej i drużynę z Drzewiec. Osiedlowi mają szansę na awans, przedstawiciele klubu obserwują poczynania lidera. Byli w Łowiczu na meczu Jutrzenki z rezerwami Pelikana, byli także w sobotę w Lipcach Reymontowskich.

− Wyjazd do Lipiec Reymontowskich był bardzo spontaniczny, pomysł pojawił się w sobotę 30 minut przed meczem. Spotkanie było ciekawe, myślę, że do Brzezin też się wybiorę − mówi prezes Widoku Piotr Mularczyk. Osiedlowi nie "napinają się" na awans. − Z nikim się nie ścigamy, skupiamy się na każdym kolejnym meczu, póki co wszystko bardzo dobrze się układa, jeśli na finiszu ligi będziemy na pierwszym miejscu będzie miło − dodaje prezes Widoku.

Za plecami dwóch najlepszych ekip cyklu także dzieje się ciekawie.

Więcej o piłce nożnej na poziomie okręgu w najnowszym wydaniu (28.04) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".