Duma skierniewickiego sportu młodzieżowego, złote medalistki mistrzostw Polski w pływaniu, od lewej: Oliwia Zakrzewska, Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna i Pola Drążkiewicz.

Duma skierniewickiego sportu młodzieżowego, złote medalistki mistrzostw Polski w pływaniu, od lewej: Oliwia Zakrzewska, Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna i Pola Drążkiewicz. (fot. UKS Nawa)

To było wielkie święto sportu. W Teatrze Wielkim, w podniosłej atmosferze odbyła się (25.04) coroczna gala, podczas której dokonano Podsumowania Sezonu Sportowego 2021, a wyróżnienia otrzymali najwybitniejsi sportowcy z województwa łódzkiego. W gronie najlepszych znalazły się pływaczki UKS Nawa Skierniewice, złote medalistki mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Podobnie jak w minionych latach, także w 2022 roku marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber docenił najlepszych sportowców z województwa łódzkiego nagradzając ich za wybitne osiągnięcia w roku 2021. O tym jak ogromny prestiż towarzyszył wydarzeniu, które miało miejsce w łódzkim Teatrze Wielkim świadczy fakt, że wyróżnienia powędrowały wyłącznie do złotych medalistów mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Łódzką Federację Sportu.

Do udziału w gali zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2021 roku.

W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 72 zawodniczek i zawodników, a także 9 drużyn.

Galę, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza ponad 50 organizacji sportowych m.in. okręgowe związki sportowe oraz kluby sportowe, reprezentujące 53 dyscypliny sportu.

W tak znamienitym gronie znalazły się pływaczki UKS Nawa Skierniewice. Złote medalistki mistrzostw Polski juniorów młodszych w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska i Inez Sarna odebrały pamiątkowe wyróżnienia.

– Nie tylko my trenerzy, ale i cały klub jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, a wyróżnienie podczas tak prestiżowej gali to ogromny zaszczyt – mówi Marcin Sarna, trener i prezes UKS Nawa. – Dziękujemy za dostrzeżenie osiągnięć naszych zawodniczek, które bardzo ciężko pracują na sportowe sukcesy - dodaje.

Przy okazji wyróżnień dla pływaczek nie sposób spojrzeć na wydarzenie z Teatru Wielkiego przez pryzmat skierniewickiej Gali Mistrzów Sportu. W kategorii Drużyna Roku 2021 mistrzowska sztafeta dziewcząt ustąpiła pola trzecioligowej Unii Skierniewice. Z grona mistrzyń kraju tylko jedna, Zuzanna Denisiewicz znalazła się w najlepszej "10" sportowców miasta za osiągnięcia w 2021 roku. Porównania rodzą pytania i komentarze. Kapituła wybrała najlepszych, Samorząd Województwa Łódzkiego wyróżnił najlepszych. Tu wybór nie był potrzebny, nagrodzonych obroniły wyniki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek spełnia marzenia podczas...

Ludzie tenisa wyróżnieni za zasługi dla białego...

Maków stolicą tenisa stołowego

Rekordowa frekwencja podczas turnieju judo

Zwycięstwa Ósemki na inauguracje rozgrywek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA