Pływacy UKS Nawa z trenerami Arturem Zakrzewskim i Marcinem Sarną podczas zawodów w Łodzi.

Pływacy UKS Nawa z trenerami Arturem Zakrzewskim i Marcinem Sarną podczas zawodów w Łodzi. (fot. UKS Nawa)

Dziewiętnastoosobowa reprezentacja UKS Nawa Skierniewice z powodzeniem rywalizowała podczas zawodów Polish Open, które odbyły się z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego.

− Przez cztery dni w łódzkiej Zatoce Sportu odbywała się pływacka rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie − ocenia Marcin Sarna, trener i prezes UKS Nawa.

Dziewiętnastoosobowa reprezentacja UKS NAWA Skierniewice złożona z zawodników, którzy na co dzień rywalizują w kategoriach juniorskich doskonale odnalazła się w konfrontacji z seniorami.

Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz wywalczyły kwalifikacje się do głównych finałów w swoich koronnych konkurencjach.

− Dziewczyny, w bezpośredniej walce o medale z najlepszymi pływakami z Polski i Ukrainy nie dawały poznać, że mają dopiero po 14 i 15 i dopiero zbierają doświadczenie w konfrontacji na najwyższym seniorskim poziomie − dodaje.

W konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym Zuzanna Denisiewicz zajęła czwarte miejsce, a do medalu zabrakło niewiele, bo tylko 0:00,94 sek., Zuzia wystąpiła również w finale A w konkurencji

100 metrów stylem grzbietowym zajmując ósmą lokatę.

Alicja Rodziewicz również ma za sobą starty w ścisłych finałach w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym (ósme miejsce) i w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym zajmując miejsce piąte.

− Obie zawodniczki dzięki fantastycznym rezultatom mają realne szanse otrzymać powołania w skład reprezentacji Polski zarówno na wielomecz V4 Olimpic Hopes jak i na European Youth Olympics Festival − zaznacza opiekun pływaków.

Poza Alicją i Zuzanną dobry start w Łodzi zanotowała także Joanna Świderska, która była czwarta w finale B na 200 metrów stylem motylkowym,

W finale C wystąpili: Weronika Michalik (szóste miejsce w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym), Inez Sarna (piąte miejsce w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym i ósme miejsce w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym), Natalia Górska (piąte miejsce w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym), Pola Drążkiewicz (drugie miejsce w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, ósme miejsce w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym i szóste miejsce w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym), Weronika Lesiak (trzecie miejsce w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym oraz ósme miejsce w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym), Joanna Świderska (trzecie miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym i szóste w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym) oraz Julia Furmańska (szóste miejsce w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek spełnia marzenia podczas...

Ludzie tenisa wyróżnieni za zasługi dla białego...

Maków stolicą tenisa stołowego

Rekordowa frekwencja podczas turnieju judo

Zwycięstwa Ósemki na inauguracje rozgrywek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA