Hala sportowa w Michowicach już otwarta!

 • Tradycyjnym zwyczajem przecięto wstęgę.
 • Biskup poświęcił nowy obiekt.
 • Na początku czerwca oficjalne otwarcie hali w Białyninie.

Cała inwestycja zakończyła się zgodnie z harmonogramem. Jeszcze pod koniec kwietnia odbywały się ostatnie odbiory, ale również przebiegały z założonym planem.

– Mieliśmy jakieś drobne poprawki, ale przy takich dużych inwestycjach są one nieuniknione. Cieszymy się ze współpracy z wykonawcą, że wszystko przebiegało bez przeszkód – przyznaje Jan Słodki, wójt gminy Głuchów.
Jednocześnie do użytku zostaną oddane obiekty w Michowicach oraz Białyninie.
Inwestycje z pewnością były potrzebne. Obie hale sportowe powstały przy szkolnych placówkach, w których do tej pory nie było sali z prawdziwego zdarzenia.

– Jestem absolwentem tej szkoły i doskonale pamiętam jak wyglądały lekcje wychowania fizycznego. Najgorzej było w okresie zimowym, kiedy lekcje na zewnątrz nie były możliwe. Wtedy „ćwiczyliśmy” na szkolnym korytarzu – przyznaje Michał Mikołajczyk, przewodniczący rady gminy Głuchów.

 

To była jedna z największych i najważniejszych inwestycji w naszej gminie. Cieszymy się, że całość przebiegła bezproblemowo. Czekamy na pierwsze opinie naszych mieszkańców.

Jan Słodki, wójt gminy Głuchów

Od tego momentu dzieci w Michowicach, ale także lokalna społeczność będzie miała możliwość korzystać z w pełni profesjonalnego obiektu, który został wybudowany w technologii pasywnej.

Warto też dodać, że obiekt w Michowicach posiada także dodatkowe zaplecze, gdzie powstała siłownia, a także mniejsza salka do przeprowadzania innych zajęć rekreacyjnych.
– Uważam, że gabaryty hali są odpowiednie. Nie jest ona wielkim molochem, ale nie jest także mała. Mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom na długie lata – przyznaje Jan Słodki.

INWESTYCJA W LICZBACH:

Cała inwestycja opiewał na kwotę blisko 7,5 milionów złotych. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie z rządowego programu. Tym samym ministerstwo sportu przekazało 4,6 milionów złotych na wspomnianą inwestycję, co stanowi około 75 procent kosztów. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: WOJ-ART. Sp.z o.o. (lider konsorcjum) oraz GRUPA EKOENERGIA Sp. z o.o. (partner).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 29 dni temu

  Pięknie pan wójt mówił o tym, że obiekt bedzie służył także mieszkańcom i na mowie się skończyło ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca -1 miesiąc temuocena: 100% 

  DoBHO pewnie uczestniczył w darmowej fecie i dlatego się naburmuszył i chyba nie ma swoich dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Franek... -2 miesiąc temuocena: 56% 

  Władza cywilna tych obyczajów nauczyła się od władzy duchowej. Owieczki i barany w takich sytuacjach są im niepotrzebne, chyba że do strzyżenia, o to tak. Wybory blisko i schlebianie osobom duchownym będzie potrzebne, korzyści będą po obydwu stronach. A gdzie tu skromność i ubóstwo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~BHO -3 miesiąc temuocena: 100% 

  A gdzież Twoja skromność i ubóstwo? Drzazgę widzisz w innych a belki w swoim oku nie dostrzegasz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rodzic -4 miesiąc temuocena: 63% 

  Kampania wyborcza w pełni. I znowu po raz kolejny zapomniano o tych, którym hala ma służyć. O uczniach. Dzieci przez blisko 2 godziny siedziały karnie i oglądały kolejne przemowy polityków. Podziwiam Was dzieciaki. Mam nadzieję że same wzorowe zachowania na świadectwach będą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~BHO -5 miesiąc temuocena: 100% 

  Dzieci to akurat były zadowolone, że nie miały 2 godzin lekcji - ale obrończyni praw się znalazła :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wyborca -6 miesiąc temuocena: 70% 

  Same urzędasy, A gdzie społeczność wiejska. To tak jakby co najmniej PAłac kultury otwierali ,ajak wtedy się wszyscy dziwili. Ale wtedy to przecinali jednymi nożyczkami ,a dziś to chyba wykupili w całych Skierniewicach i może w Rawie. To jest poprostu cyrk za nasze pieniądze.Chyba gorzej jak w komunie. Oczywiście nie mówię żeby się nie cieszyć ale taki cyrk.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS