Parkingu na Widoku nie ma, jest syf w centrum Skierniewic

Szczury, pijackie burdy, śmietnik – a ja na to wszystko muszę patrzeć. Piękny widok z okna, nieprawdaż?! – denerwuje się skierniewiczanka. – Prosiłam o pomoc straż miejską, ale tu nie ma kogo karać, bo Mszczonowska 23 to pustostan i do tego kwestie własności niepewne – dodaje.

Straż miejska musiałaby karać właściciela, ale w gruncie rzeczy również Skierniewicką Spółdzielnię Mieszkaniową, do której w części (1/3) należy ziemia, na której posadowiony jest pawilon. Prezes Krzysztof Tułacz przypomina – kodeks cywilny precyzuje, że budynek przynależy do gruntu, tyle, że ten budynek do nas nigdy nie należał.

– W poniedziałek znów byli strażnicy, ale co z tego? To nienormalna sytuacja. Może ktoś z tym zrobi porządek, jak tynk lub np. fragment dachu spadnie komuś na głowę. Proszę zobaczyć ktoś powiesił karteczki, by nie parkować, bo budynek stwarza zagrożenie – irytuje się czytelniczka.

Niemal dekadę temu PSS Skierniewice praktycznie przestała istnieć, majątek przejmowany za długi trafiał na licytację komornicze, bądź zostawał u wierzycieli.

Dziś przykrym wspomnieniem po spektakularnym upadku jest budynek przy ul. Mszczonowskiej 23. Pawilon przejęło miasto za długi (zaległe podatki), udziały w nieruchomości ma również Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. W minionym roku na dachu trzeba było wykarczować młode brzózki, który zapuściły na budynku korzenie.

– Budynek jest do zbiórki. Wiem, że miasto sprzedało nieruchomość, ale osobiście nie zazdroszczę nowemu właścicielowi, bo przecież w części pawilon stoi na naszej ziemi – mówi Krzysztof Tułacz, prezes SSM. Zastrzega jednak, że spółdzielnia nie ponosi odpowiedzialności za bałagan, który panuje na nieruchomości. Przypomina, że w minionym roku samorząd podjął działania, które kazały sądzić, że przymierza się do zrobienia porządku, bądź co bądź w niemal ścisłym centrum Skierniewic. Pod obrady rady miasta trafił projekt uchwały w sprawie zamiany nieruchomości między miastem a spółdzielnią.

Pomysł był genialnie prosty – miasto będzie jedynymi właścicielem nieruchomości, więc ta w oczach nabywców zyska na atrakcyjności, a spółdzielnia rozwiąże problem z brakiem miejsc parkingowych w okolicach wieżowców przy ulicy Tetmajera.

– Wystąpiliśmy do miasta z propozycją – my przekażemy ziemię pod pawilonem, w zamian dostaniemy grunt z budynkiem dawnej hydroforni i kotłowni miejskiej. Obiekt wyburzymy i zorganizujemy parking, w sumie jakieś 20 miejsc – mówi prezes SSM.

Rada miasta uchwałę podjęła, ale do zamian nigdy nie doszło. Do sprzedaży nieruchomości przy ulicy Mszczonowskiej i owszem. Samorząd uznał, że wartość nieruchomości, którą dysponuje SSM jest nieporównywalnie niska w stosunku do majątku, którym jest zainteresowana. Zażądał  więc dopłaty 50 tys. złotych.

– Z punktu widzenia interesów wspólnoty, którą zarządzam, to było rozwiązanie nie do przyjęcia – mówi Tułacz.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że SSM płaci miastu podatek od nieruchomości, którym praktycznie nie dysponuje. W tej sytuacji mogłaby nawet wystawić rachunek za dzierżawę gruntu.

Dziś stanowiska, mimo wspomnianej uchwały, o tyle trudniej zbliżyć, że – jak udaje nam się potwierdzić w geodezji – nieruchomość obciążoną problemem udało się zbyć.

Co z syfem w centrum miasta? Ratusz zapowiada, że zobliguje właściciela do uporządkowania terenu.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Ania 0 10 miesięcy temu

  Jak zwykle nie widomo kto za co odpowiada a ludzie patrzą na tą ruderę ,,super wizytówka naszego miasta"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Opieka psychiatryczna bez psychiatry

Świerszcze z brokułami? To się nie przyjmie!

Ordynator odszedł, lekarze złożyli...

Jacek Sawicki wraca do Skierniewic. Były dyrektor...

Usłyszałam: „Kobieto, czekałam na ciebie tak...

Łódzkie na plus. Podsumowanie tygodnia w skrócie

Sukienka - kwintesencja kobiecości

Konkurs na Dzień Kobiet!

Nadmorski relaks o każdej porze roku

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA