Poprzednie edycje kolarskiego wyścigu były dwudniowe. W tym roku organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić jedynie wyścig ze startu wspólnego.

Poprzednie edycje kolarskiego wyścigu były dwudniowe. W tym roku organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić jedynie wyścig ze startu wspólnego. (fot. Adam Michalski)

Już w najbliższą niedzielę (15.05) odbędzie się kolejna edycja skierniewickiego Wyścigu Trzech Lilii. W porównaniu z poprzednimi edycjami organizatorzy zrezygnowali z "czasówki" oraz widowiskowego kryterium ulicznego. Poza wyścigiem ze startu wspólnego odbędzie się także rywalizacja najmłodszych.

Tegoroczna edycja Wyścig Trzech Lilii będzie mniej okazała od minionych. Pamiętana z minionych lat dwudniowa rywalizacja, w najbliższy weekend ograniczy się wyłącznie do niedzieli.

Centrum wydarzenia zlokalizowane będzie przy bramie parkowej przy ulicy Sienkiewicza. Z tego miejsca wystartują dwa wyścigi szosowe, pierwszy na dystansie 58 kilometrów, drugi na dystansie 98 km.

Tuż po starcie kolarzy na trasę wyścigu głównego, na alejkach w parku miejskim rozpoczną rywalizację najmłodsi.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 2 do 9 lat.

Biuro zawodów przy bramie parkowej przy ul. Sienkiewicza czynne będzie od godziny 9.00. Na godz. 11.00 zaplanowano start dystansu Pro 98 km, 5 minut później ruszy peleton, który pokona trasę 58 kilometrów. Na godzinę 11.20 zaplanowano pierwszy z wyścigów na rowerkach biegowych i tradycyjnych.

W 2021 roku Skierniewice Road Race, Wyścig Trzech Lilii odbył się we wrześniu.

W sobotę, przed południem kolarze rywalizowali w ramach pierwszego etapu, jazdy indywidualnej na czas na dystansie 9. kilometrów.

Po południu przenieśli się do centrum miasta. W okolicach rynku odbyło się kryterium uliczne rozgrywane w trzech kategoriach. Trzeci etap rywalizacji, wyścig ze startu wspólnego rozegrano w niedzielę.

O przebiegu Wyścigu Trzech Lilii będzie można przeczytać w kolejnym wydaniu (19.05) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...

Przed młodzieżą Widoku ten najważniejszy mecz

Mistrzyni Europy z wizytą w Academii Gorila