Za nami wyjątkowo kulturalna noc w roku

(fot. Joanna Młynarczyk)

Koncerty, wystawy, pokazy i wiele innych, niecodziennych atrakcji czekało na gości w Muzeum Historycznym Skierniewic, Centrum Kultury i Sztuki oraz w skierniewickiej parowozowni. Skierniewice włączyły się do ogólnopolskiej akcji Nocy Muzeów.

Skierniewiczanie spragnieni kulturalnych wrażeń licznie odwiedzali jednostki kultury w mieście, a wszędzie czekały na gości atrakcje, przygotowane specjalnie na ten wieczór i noc.

W taneczną podróż, choć krótką, zabrała skierniewiczan Akademia Tańca 4-20. Artystki otworzyły w Centrum Kultury i Sztuki wystawę fotografii Piotra Leczkowskiego „Ekspozycja ruchu”, na której można podziwiać tancerzy z Polskiego Baletu Narodowego. Z kolei w galerii można było zwiedzać wystawę malarstwa Marka Sadowskiego oraz dzieła artystów z pracowni plastycznych, działających przy domu kultury, a także wysłuchać koncertu w atrium.

W sentymentalne czasy PRL przenieśli się wszyscy, którzy odwiedzili skierniewickie muzeum. Powrót do czasów dzieciństwa i młodości wielu dostarczył mnóstwa emocji i wzruszeń. Pomogły wystawy i pokazy filmów przedstawiających okres PRL, a w muzealnym ogrodzie warsztaty historyczne, wystawa klasyków oraz video-mapping 3D na samochodzie marki Fiat 126p. Dopełnieniem spotkania była możliwość poczęstunku rodem z PRL.

W skierniewickiej parowozowni na gości czekała podświetlona wystawa zabytkowego taboru kolejowego. To jedyna okazja w roku obejrzenia takiej prezentacji.Skorzystało z niej wielu gości.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

Pierwsza Komunia Święta w Słupi

Wyjątkowy dzień dla dzieci i ich rodzin

OSP Mokra Lewa wygrywa w gminnych zawodach