Zespół EMKI zajął 2. miejsce w finale Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U12.

Zespół EMKI zajął 2. miejsce w finale Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U12. (fot.arch)

Tytuł wicemistrzowski oraz trzy czwarte miejsca to bilans skierniewickich drużyn podczas finału wojewódzkiego turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Zespół EMKA Skierniewice w kategorii U12 zajął znakomite 2. miejsce.

Bardzo dobrze swój pierwszy udział w Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku zapamiętają dziewczęta z EMKI, podopieczne Marty Tręboszki i Michaliny Walczak. Zespół złożony z zawodniczek urodzonych w latach 2010/2011 zajął 2. miejsce w województwie w kategorii U12. Ponadto Ola Kędzierska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, a Alicja Żaczkiewicz otrzymała zieloną kartkę za godną pochwały postawę fair na boisku. W kategorii U8 (roczniki 2014/2015) EMKA zajęła wysokie 4. miejsce.

Także tuż za podium zameldowała się Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2. Podopieczni Karola Skrzydło urodzeni w latach 2012/2013 zajęli 4. miejsce w kategorii U10.

Skierniewice zaprezentowały się z dobrej strony także w najmłodszej męskiej kategorii. Czwarte miejsce w rywalizacji U8 (rocznik 2014/2015) zajęła drużyna Widoku prowadzona przez Emila Zająca.

Wicemistrzynie z EMKI zagrały w składzie: Maja Niemiec, Paulina Czechowska, Zuzanna Mikulska, Łucja Gawałkiewicz, Alicja Żaczkiewicz, Aleksandra Kędzierska, Antonina Wójt, Julia Dąbrowska, Milena Mozga i Maja Lignowska. Opiekunki Marta Tręboszka i Michalina Walczak.

Czwarta drużyna dziewcząt w kategorii U8 zagrała w składzie: Natalia Madany, Justyna Brudnowska, Hania Smolarek, Marta Tarnowska, Zuzanna Jabłońska, Lena Pachucy, Sara Abeid, Alicja Warowicka, Alicja Nagłowska i Magda Gołębiowska.

Czwarta drużyna chłopców w kategorii U10, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2, zagrała w składzie: Wiktor Pazurek, Franciszek Larczyński, Olaf Nowak, Nikodem Pazurek, Aleksandr Pohorielov, Kacper Kulawiak, Jan Jagodziński, Miłosz Skibiński i Jakub Klimczyk. Opiekun Karol Skrzydło.

Czwarta drużyna chłopców w kategorii U8, Widok Skierniewice 2014 wystąpiła w składzie: Miłosz Jagóra, Antoni Borowiec, Jan Iwaniuk, Karol Walczak, Kosma Podsiadły, Adrian Kamiński, Kamil Tkaczyk, Aleksander Pokojski, Sebastian Studniarek. Trener Emil Zając.

W każdej z kategorii rywalizowało po kilkadziesiąt drużyn z łódzkiego, turnieje odbywały się na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego. Rozegrano je po raz pierwszy od sezonu 2018/2019, później rozgrywki wstrzymano ze względu na pandemię.

Województwo łódzkie w finale krajowym reprezentowane będzie przez MG13 Łódź (zwycięzca w kat. U10 chłopców), SP Ksawerów (zwycięzca w kat. U12 chłopców), LKS MOSiR Sieradz (zwycięzca w kat. U10 dziewcząt) i UKS SMS Łódź (zwycięzca w kat. U12 chłopców). W kategorii U8 finał wojewódzki był etapem kończącym zmagania.

Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku istnieje od 2000 roku. To największe tego typu rozgrywki dla dzieci w Europie, w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja turnieju rozpoczyna się jesienią od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy awansują do finału ogólnopolskiego. Ten rozgrywany jest w Warszawie, a wieńczy go Wielki Finał na PGE Narodowym.

Do 2013 roku i XIII edycji Turniej był dedykowany wyłącznie drużynom do lat 10. W edycji XIV został rozszerzony o kategorię U12, a rok później również U8. Tak jest do dziś, przy czym dla najmłodszych rozgrywki kończą się finałami wojewódzkimi. Starsi rywalizują jeszcze o triumf we wspomnianym finale ogólnopolskim.

Na wszystkich uczestników, bez względu na wiek, czekają wspaniałe nagrody, do których należą m.in. spotkanie z reprezentacją Polski czy oglądanie jej meczu z trybun PGE Narodowego.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark.

Poza wspaniałą zabawą i możliwością sportowej rywalizacji, Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” daje swoim uczestnikom również szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności trenerom i skautom Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy na etapie finałów wojewódzkich i finału ogólnopolskiego uważnie obserwują rozgrywki. Najlepsi uczestnicy Turnieju regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na ich piłkarskiej ścieżce jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Skala turnieju oraz jego formuła i wysoki poziom sportowy sprawiają, że zagrało w nim już ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. Są wśród nich m.in.: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior, Marcin Kamiński, Filip Jagiełło, Bartosz Salamon oraz Paulina Dudek.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Rafał Rożek w sztabie trenerskim PZPN

Jubileuszowe bieganie po Bolimowskim Parku...

Młody Widok uległ Jutrzence

Ruszyła koszykarska karuzela 2023/2024

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA