Podsumowali 16. rok działalności i udali się na wakacje

(fot. Joanna Młynarczyk)

Wysłuchali 32 wykładów, obejrzeli 9 projekcji filmowych w kinie w ramach DKF dla seniorów, odbyli 7 wycieczek krajoznawczych i rozwijali skrzydła podczas 18 sekcji różnorodnych zainteresowań. 340 studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy skierniewickim CKiS, zakończyło uroczyście rok akademicki 2021/2022.

Największym zainteresowaniem na UTW cieszą się zajęcia ruchowe, wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do teatru, ale też różnorodne zajęcia fakultatywne – tu słuchacze wybierają spośród 18 sekcji, które pozwalają rozwinąć im skrzydła na emeryturze. W minionym roku nowe formy nie ruszyły, ale od października oferta będzie zdecydowanie bogatsza.

Dziś na uczelni dla najstarszych mieszkańców jest 340 osób, z czego około 50 uczestniczy w zajęciach od samego początku. W minionym roku, z racji pandemii koronawirusa, 20 seniorów nie przychodziło na spotkania.

Podczas zakończenia roku akademickiego (25.05) nie brakło życzeń i podziękowań, a organizatorzy UTW zdradzili plany uruchomienia od października nowych sekcji.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS