Ponad 120 lat historii skierniewickiego Prusa na wesoło

(fot. Joanna Młynarczyk)

Doroczna impreza, jaką jest „Prusówka” miała mieć formę plenerowego pikniku w parku. Niestety z racji złych prognoz pogodowych na piątek (27.05) jej scenariusz został zmieniony i ostatecznie impreza przeniesiona została do budynku szkoły. Projekt tegorocznej „Prusówki” był dziełem polonistów Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa.

Młodzież przyszła do szkoły w XIX-wiecznych strojach, niczym z czasów Bolesława Prusa.

Zamysł był taki, by pokazać jak moda młodzieżowa zmieniła się w ciągu 123 lat istnienia szkoły w Skierniewicach – mówi Iwona Fontańska, polonistka w LO im. B. Prusa. – Jedynie młodzi ludzie się nie zmienili, mają takie same marzenia, jak dawniej plany na przyszłość, tak samo lubią się bawić – zwraca uwagę nauczycielka.

Nie jesteśmy tylko szkołą przygotowującą do studiów, do matury, ale też społecznością, w której uczniowie rozwijają swoje talenty i chcą się bawić – dodaje Anna Lelonkiewicz-Kubik, również nauczyciel języka polskiego.

Podczas spotkania miało miejsce podsumowanie konkursu poetyckiego „O laur Bolesława Prusa”, 9. jego edycji, którego celem jest popularyzowanie poezji wśród młodych ludzi. Ponadto młodzież wystawiła przedstawienie. Przybliżyła w nim w humorystycznej formule najważniejsze etapy w historii szkoły wraz ze zmianami, jakie zachodziły na przestrzeni lat. Na szkolnej scenie uczniowie zaprezentowali różnorodność swoich talentów – muzyczne, wokalne, literackie, plastyczne, teatralne i inne.

Na spotkane zaproszeni zostali ósmoklasiści, którzy przy okazji mogli poznać historię liceum i zobaczyć jak szkoła funkcjonuje współcześnie – jakie stwarza warunki oraz na jakich profilach proponuje naukę.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Zagrodzie Ludowej

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Charytatywny zlot samochodów i motocykli w...