Nasi najlepsi. Wyjątkowy koncert w szkole muzycznej

(fot. Joanna Młynarczyk)

Najzdolniejsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina oraz Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Skierniewicach – laureaci konkursów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wystąpili (29.05) na scenie szkoły muzycznej. Koncertem „Nasi najlepsi” zainaugurowany został XXI Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej.

XXI festiwal wpisał się na stałe w tradycję kulturalną Skierniewic, w jego historii odbywał się w różnych terminach i miejscach, ale w ostatnich latach organizowany jest na przełomie maja i czerwca.

W repertuarze niedzielnego, inauguracyjnego koncertu znalazły się utwory romantyczne, liryczne, a także filmowe w wykonaniu najlepszych uczniów szkół muzycznych.

– Nasi najlepsi to chluba szkoły – dzieci i młodzież, którymi szczycimy się, dla których muzyka to ogromna pasja – mówiła podczas inauguracji festiwalu Bogusława Dylewska ze Stowarzyszenia Ars Iuventutis, prowadząca koncert. – Wśród nich znaleźli się uczniowie soliści z klas instrumentów dętych drewnianych, blaszanych, klas instrumentów smyczkowych, klas instrumentów klawiszowych, a także z klasy śpiewu solowego.

Kolejny koncert już w niedzielę (5.06) o godz. 17.00. Również w sali koncertowej szkoły muzycznej odbędzie się recital duetu fortepianowego Piano Duo. Wystąpi dwójka artystów młodego pokolenia: Agnieszka Zahaczewska-Książek oraz Krzysztof Książek. Zagrają na cztery ręce i na dwa fortepiany.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Zagrodzie Ludowej

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Charytatywny zlot samochodów i motocykli w...