– Wpłynęły bardzo ciekawe prace, wykonane z sercem – maskotki ciepłe, przyjazne, niektóre wyrażały bardzo wiele emocji i ujawniły ukryte talenty dzieci – mówi Marta Lewandowska, dyrektor Punktu Przedszkolnego Garnizonki. – Serce jury najbardziej ujęła jednak praca 6-letniego Jurka z Przedszkola nr 4 – dodaje prezentując zwycięską pracę.

– Wpłynęły bardzo ciekawe prace, wykonane z sercem – maskotki ciepłe, przyjazne, niektóre wyrażały bardzo wiele emocji i ujawniły ukryte talenty dzieci – mówi Marta Lewandowska, dyrektor Punktu Przedszkolnego Garnizonki. – Serce jury najbardziej ujęła jednak praca 6-letniego Jurka z Przedszkola nr 4 – dodaje prezentując zwycięską pracę. (fot. Joanna Młynarczyk)

Struś Toto, którego autorem jest sześcioletni Jerzy Szymczak z Przedszkola nr 4 w Skierniewicach będzie maskotką Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Garnizonki w Skierniewicach. Placówka, działająca pod skrzydłami Fundacji Troska, wśród dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych ogłosiła konkurs na stworzenie projektu maskotki i jej nazwy.

Laureatem konkursu został Jerzy Szymczak z Przedszkola nr 4 z grupy 6-latków. Jego praca – struś Toto zajął I miejsce w grupie przedszkolaków i to jego praca będzie stanowiła podstawę do stworzenia logo przedszkola.

Zależało nam, żeby to dzieci stworzyły coś dla naszych dzieci, swoich rówieśników, stąd ten konkurs – tłumaczy Marta Lewandowska, dyrektor Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Garnizonki.

Temat dzieci musiały sobie wyobrazić, a następnie zaprojektować maskotkę.

Wpłynęło niemal sto prac, wszystkie fantastyczne, dlatego wybór najciekawszej był bardzo trudny. Musiałam zaprosić plastyka, by pomógł nam ocenić prace – podkreśla dyrektor.

Jak zapowiada – wszystkie dzieła zostaną zachowane i będą stanowiły dekoracje w salach i korytarzach. Zaś struś Toto znajdzie się na pieczątce, wizytówkach, na stronie internetowej przedszkola. Jednocześnie kierująca punktem przedszkolnym marzy o uszyciu maskotki.

Pani, która opiekowała się artystycznie dzieckiem, którego praca zwyciężyła, obiecała nam uszyć maskotkę. Jeżeli znajdą się fundusze chcielibyśmy ją wyprodukować i by stała się upominkiem nie tylko dla naszych podopiecznych, ale także prezentem w różnych naszych działaniach. Dlatego szukamy sponsora, który zechciałby nas wesprzeć w tej inicjatywie – apeluje Marta Lewandowska.

Zapowiada, że w najbliższych dniach, na Facebooku Fundacji Troska zostaną opublikowane wszystkie prace i ruszy głosowanie publiczności na dwie najciekawsze prace. Ich autorzy również zostaną nagrodzeni.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA