Do końca czerwca rondo ul. Skłodowskiej z Czerwoną w Skierniewicach będzie gotowe

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Kierowcy pytają, czy jest szansa, by przynajmniej na czas budowy fragmentu tzw. wschodniej  obwodnicy miasta, nie można zmienić organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Widok – Skłodowskiej – Czerwona. Ratusz odpowiada: – Nie ma takiej potrzeby, za kilka tygodni, pojedziemy nowym rondem.

Drogowcy przyznają – tempo prac wymusza solidność wykonawcy, ale przede wszystkim inwestycyjny sprint to efekt rosnących cen materiałów budowlanych, presja płacowa i brak rąk do pracy.

W Skierniewicach trwa jedna z większych inwestycji drogowych w tej kadencji – przebudowa ulicy Czerwonej. Kierowcy proszą ratusz, by ten rozważył możliwość zmiany organizacji ruchu w tej części miasta. Chodzi o skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej z ul. Skłodowską. Dziś uprzywilejowaną sytuację mają jadący Skłodowską, co zważywszy na przepływy ruchu, w ocenie mieszkańców, jest rozwiązaniem wymagającym rewizji.

Naczelnik wydziału dróg miejskiego ratusza Zbigniew Zagawa odpowiada: – Kwestia faktycznie została zgłoszona przez mieszkańców, dlatego od jakiegoś miesiąca prowadzimy obserwacje tego miejsca. Wnioski, jakie płyną z obserwacji są następujące – nie ma konieczność zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu. Tym bardziej że skrzyżowanie Widok - Skłodowskiej - Czerwona zostanie otwarte do końca czerwca. Zatem mówimy o uciążliwościach, które potrwają jeszcze jeden miesiąc, w Całą inwestycja opiewa na kwotę ponad 41 mln złotych. Wykonawca to firma Skanska.

Kompleksowa przebudowa ul. Czerwonej to nie tylko modernizacja samej ulicy, ale także budowa nowych drogowych rozwiązań. W ramach zadania powstaną cztery skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz nowy fragment drogi, który połączy ulice Armii Krajowej z Przemysłową. Prace usprawnią dojazd do strefy przemysłowej i parkowanie na jej obszarze, a w przyszłości – w ramach planowanej budowy obwodnicy wschodniej – bezpiecznie wyprowadzą ruch kołowy z miasta – podkreślają drogowcy. Dzięki przeniesieniu ruchu z ulicy Skłodowskiej-Curie na położoną równolegle ulicę Czerwoną zwiększy się także funkcjonalność połączeń na Widoku, największym osiedlu mieszkaniowym w Skierniewicach.

Nowa ścieżka połączy sieć dróg rowerowych w mieście z traktem, który prowadzi za granice miasta, wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 705.

Po zakończeniu inwestycji ul. Czerwona stanie się drogą powiatową z dwoma pasami ruchu po 3,5 metra każdy, przedzielonymi środkowym pasem przeznaczonym do lewoskrętów. Podobną klasę drogową zyska ulica Przemysłowa.
Poza przebudową nawierzchni drogowej usunięte będą musiały być kolizje z sieciami teletechnicznymi, ciepłowniczymi, elektroenergetycznymi, gazowymi i wodno-kanalizacyjnymi. Przewidziano budowę zatok autobusowych, chodników, ciągów pieszo-rowerowych i nowego oświetlenia. Docelowo ul. Czerwona ma przejąć ruch tranzytowy i stać się elementem tzw. wschodniej obwodnicy miasta. Wciąż pod znakiem zapytania pozostaje termin realizacji zadania pt. alternatywna przeprawa przez tory w kierunku osiedla Widok. Szacowany koszt inwestycji to nawet 90 mln złotych.

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec Skierniewic 0 ponad rok temuocena: 0% 

  Syf, brud,piesi nie mogą się przedostać na drugą stronę nie wspomnę już o rowerzystach. Na pytanie którędy można przejść pada odpowiedź tamtędy i skinienie głowy do góry. Coś okropnego zero organizacji ruchu dla pieszych. Porażka. Mam nadzieję że skończą jak najszybciej i nie będzie żadnych poprawek. Ale znając życie pracują sami nisko wykwalifikowani pracownicy za minimalną stawkę a taka duża firma raczej nie kupuje materiałów w markecie budowlanym. Znając życie trzeba było coś zaoszczędzić no i na łapówki..... Trzymam kciuki żeby dotrzymali terminu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~xyz -1 ponad rok temuocena: 100% 

  "... Chodzi o skrzyżowanie ulicy Armii Krajowej ze Skłodowską. Dziś uprzywilejowaną sytuację mają jadący Skłodowską ..." Skłodowską... Wstyd. Czy o ulicy Marii Konopnickiej też piszecie Państwo "ul. Konopnicka"?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Wywołał fałszywy alarm w skierniewickim szpitalu

Mikołajkowy marsz coraz liczniejszy

Porwali kobietę. Po kilku godzinach zostali...

Łódzkie na plus

Tu się gra dla bezdomniaków

Biurowiec Zatry zostanie wyburzony

457 podpisów pod petycją przeciwko budowie wieży...

Morsowali i "przełamywali lody", żeby zachęcić...

ŁÓDZKIE NA PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA