Judocy MMKS Wojownik podczas sobotniego turnieju wywalczyli 35 medali, kolejnych 25 zdobyli adepci judo z Akademii Sztuk Walki Tiger.

Judocy MMKS Wojownik podczas sobotniego turnieju wywalczyli 35 medali, kolejnych 25 zdobyli adepci judo z Akademii Sztuk Walki Tiger. (fot. Adam Michalski)

Z imponującym bilansem 35 medali zakończyli udział w Ogólnopolskim Turnieju Judo z okazji Dnia Dziecka judocy i judoczki MMKS Wojownik Skierniewice. Podczas sobotnich (4.06) zawodów, których Wojownicy byli gospodarzem dobrze wypadli także adepci judo trenujący w Akademii Sztuk Walki Tiger. Zawody odbyły się w hali przy ulicy Tetmajera.

W sobotnim turnieju wystartowało prawie 290 uczestników z 18 klubów, a rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych U10, U12 i U14.

Na dorobek judoków MMKS Wojownik podczas sobotnich zawodów złożyło się 12 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych medali. Zawodnicy Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Wojownik Skierniewice zdominowali rywalizację w kategorii U14, będąc najlepszą ekipą zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej. W kategorii U12 w klasyfikacji medalowej Wojownik zajął 5. miejsce, w punktowej 1. pozycję. W U10 gospodarze zajęli 3. miejsce w klasyfikacji medalowej i 1. w punktowej. Trenerami są: Jerzy Gołębiewski, Andrzej Owczarek, Michał Gołębiewski, Wiktoria Niemiec.

Ogólnopolski turniej w Skierniewicach był doskonałym podsumowaniem pierwszego półrocza 2022 roku dla adeptów judo z Akademii Sztuk Walki Tiger.  

– Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy zarówno Ci bardziej doświadczeni jak i Ci, dla których sobotni turniej był jednym z pierwszych – ocenia Paweł Mróz z Tigera.

Zawodnicy Akademii wywalczyli 5 złotych, 5 koloru srebrnego oraz 15 brązowych medali.

Tydzień wcześniej (28.05) reprezentanci MMKS Wojownik wzięli udział w pierwszej edycji Ligi Szkolnej Dzieci. Organizatorem zawodów był klub Gwardia Łódź. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych do 12 i 14 roku życia.       

MMKS Wojownik reprezentowała 19. osobowa grupa, której łupem padło 9 złotych, 7 srebrnych oraz 3 brązowe medale.

Więcej na temat sobotniego turnieju w Skierniewicach w najnowszym wydaniu (9.06) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 19

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pucharowe granie. Do walki włączają się ekipy z...

Pełna pula Jutrzenki na inaugurację. Beniaminek...

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA