Magazyn pomocy dla Ukraińców w Skierniewicach czynny jest od wtorku do piątku w godz. 14.00 - 19.00. W soboty, w godz. 15.00 – 19.00 – w magazynie odbywa się tylko przyjmowanie darów.

Magazyn pomocy dla Ukraińców w Skierniewicach czynny jest od wtorku do piątku w godz. 14.00 - 19.00. W soboty, w godz. 15.00 – 19.00 – w magazynie odbywa się tylko przyjmowanie darów. (fot. Joanna Młynarczyk)

– Prosimy o środki chemiczne – papier toaletowy, chusteczki, żele pod prysznic, szampony, kremy do rąk, płyny do naczyń, proszki do prania oraz odzież, ale wyłącznie letnią – apeluje Martyna Słojewska, koordynator w skierniewickim magazynie rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. – Nie zbieramy już żywności – dodaje.

Na początku wojny w Ukrainie było ogromne poruszenie i wszyscy chcieli pomóc, spływało bardzo dużo darów, głównie żywności, a teraz widzimy, że chęci pomocy wciąż są ogromne, ale dary spływają w znacznie mniejszych ilościach – informuje Martyna Słojewska, wolontariuszka w skierniewickim magazynie darów.

Wolontariuszka zwraca uwagę, że w magazynie nie jest już skupowana żywność.

Zmieniła się pogoda, a my tu nie mamy warunków, żeby ją przechowywać i w obawie, żeby nikt się nie zatruł, zarządzono, żeby żywności nie przyjmować – mówi Martyna Słojewska. – Zdarza się, że ktoś nie wiedział i przynosi warzywa czy owoce. Wtedy staramy się je jak najszybciej rozdać.

Zwraca uwagę, że w magazynie przyjmowane są głównie środki chemiczne, letnia odzież oraz obuwie. Ponadto zmieniła się też rola magazynu.

My tu nie tylko wydajemy rzeczy potrzebne Ukraińcom, ale załatwiamy pracę, szukamy lekarzy, specjalistów, miejsc w przedszkolach i szkołach – mówi wolontariuszka. – Ponadto staramy się uaktywniać wschodnich sąsiadów, bo jeżeli chcą zostać w Polsce dłużej, niech zaczną samodzielnie tu nowe życie. Na szczęście ludzie są chętni żeby pracować – dodaje.

Aktualnie w Skierniewicach mieszka około 1300 uchodźców z Ukrainy.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Weekend blisko Warszawy dla sympatyków natury

Spotkanie autorskie wokół publikacji "Torami...

W Skierniewicach powstała nowa grupa teatralna

Okantowani. Oddają majątki

Rozgrzewka za nami. Rusza kampania wyborcza

Ireneusz Rolewski Honorowym Ambasadorem Skierniewic

To dzięki niemu Skierniewice stały się miastem

Dzieci z Przedszkola numer 13 w Skierniewicach ...

Poszukiwania nierzeczywiste Joanny Rudzińskiej w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA