Franek Grotkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach wywalczył srebrny medal Finału Krajowego Czwartków Lekkoatletycznych 2021/2022.

Franek Grotkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach wywalczył srebrny medal Finału Krajowego Czwartków Lekkoatletycznych 2021/2022. (fot. Czwartki)

Do Finału Krajowego Czwartków Lekkoatletycznych zgłosiło się ponad 80 ekip, a rywalizacja toczyła się w miniony weekend (18-19.06) na stadionie AZS w Łodzi. Skierniewicka reprezentacja tradycyjnie wywalczyła medale, tym razem dwa koloru srebrnego.

Kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych dobiega końca. Łódzki Finał Krajowy zgromadził na starcie najlepszych lekkoatletów w Polsce z roczników 2009-2011. W stawce rywalizujących znalazła się silna reprezentacja skierniewickiej edycji.

Po sobotnich eliminacjach awans do niedzielnych finałów wywalczyło dziewięcioro lekkoatletów: Basia Krawiec na dystansie 60 metrów (drugi czas eliminacji), Franciszek Grotkowski na dystansie 60 metrów (trzeci czas eliminacji), Bartek Krawczyk na dystansie 60 metrów (czwarty czas eliminacji), Iga Niezgoda na 60 metrów (szósty czas eliminacji), Nina Kobierska w skoku w dal (siódmy wynik eliminacji), Wiktor Magiera na dystansie 300 metrów (siódmy czas eliminacji), Seweryn Piwosz w rzucie piłeczką palantową (dziesiąty wynik eliminacji) oraz Błażej Wójciński i Franciszek Porczyk (obaj na dystansie

60 metrów). W niedzielę swój start miały także dziewczynki z rocznika 2009 w rzucie piłeczką palantową, Lena Korwek i Michasia Rusin.

Ostatecznie łupem skierniewickiej reprezentacji padły dwa medale wywalczone przez sprinterów. Basia Krawiec (rocznik 2011, SP nr 5) z czasem 8,68 sek. w biegu na 60 metrów wywalczyła srebro. Jej wyczyn powtórzył Franciszek Grotkowski (rocznik 2010, SP nr 4), któremu wynik 8,21 sek. na 60 metrów także zapewnił miejsce na drugim stopniu podium.

Przypomnijmy, że skierniewicka rywalizacja w ramach Czwartków Lekkoatletycznych ma swoją bogatą, bo już 26. letnią historię. Od ponad 15 lat toczy się na płycie stadionu przy ulicy Tetmajera w Skierniewicach. W konkurencjach biegowych i technicznych startują dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych. Zmagania odbywają się na dystansach: 60, 300, 600 i 1000 metrów oraz w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pucharowe granie. Do walki włączają się ekipy z...

Pełna pula Jutrzenki na inaugurację. Beniaminek...

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA