Piknik wojewódzki w Głuchowie

Dziś (24.06) na boisku przy ul. Sportowej odbył się Piknik Województwa Łódzkiego. Głuchowska impreza jest jednym z kilkudziesięciu, które odbywają się w regionie, a są Piknikami z Funduszami Europejskimi. Urząd Marszałkowski w Łodzi organizuje podobne imprezy w różnych zakątkach województwa.

Impreza to fantastyczny sposób na pożegnanie roku szkolnego. Dla jednych piknik był nagrodą za wytrwałą pracę, dla innych odskocznią dla ewentualnych problemów związanych z promocją. Dla dzieci czekało na imprezie moc atrakcji. Słodki (choć nie wyłącznie) poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Był też konkurs na najsmaczniejsze danie, który wygrały panie z Kochanowa za mistrzowskie przygotowanie pstrąga regionalnego.

Seniorzy chwalili się swoim klubem. Część dofinansowania na remont klubu pochodziła właśnie z regionalnego programu „Senior Plus”.

Na scenie można było podziwiać występy lokalnych artystów. Dla gości pikniku przygotowano szereg atrakcji. W Strefie Funduszy Europejskich specjaliści udzielali informacji na temat możliwości pozyskania przez instytucje, organizacje oraz samych mieszkańców pieniędzy unijnych.

Do Głuchowa przyjechali również mundurowi, zachęcając do wstąpienia w szeregi Sił Zbrojnych. Swoje umiejętności pokazali młodzieżowi Mistrzowie Polski, czyli strażacy z Wysokienic, którzy przygotowują się do Międzynarodowej Olimpiady Strażackiej Słowenia 2022.

Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka.

Piknik Wojewódzki był także okazją do wręczenia symbolicznych czeków w ramach programu „Sołectwo na plus” i „Infrastruktura Sportowa na Plus". Odbierali je sołtysi z powiatu skierniewickiego, którzy starali się o wsparcie finansowe dla swoich miejscowości.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA