Wybieramy MDP roku 2022 - Gmina Głuchów

W gminie Głuchów tradycje młodzieżowych drużyn pożarniczych sięgają już kilku dekad. Przez ten czas udało się odnotować wiele sukcesów zarówno na ogólnopolskich jak i międzynarodowych arenach. To właśnie aktualny tytuł mistrza Polski drużyn młodzieżowych z znajduje się w Wysokienicach.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Wysokienice (chłopcy)
SMS o treści: gs.mdp.6

Od wielu lat drużyna wiedzie prym w powiecie skierniewickim. Aktualni mistrzowie Polski właśnie przygotowują się do Europejskiej Olimpiady, która odbędzie się w Słowenii. Przed zespołem ostatnie szlify i występy. Na tegorocznych gminnych zawodach znów okazali się bezkonkurencyjni.

– Cieszymy się, że w naszej jednostce udaje się kultywować tradycje młodzieżowe, choć trzeba otwarcie przyznać, że jest coraz trudniej – przyznaje Kamil Bartkowicz, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wysokienicach.

Drużyna pod koniec lipca wystąpi na europejskiej arenie, a pod koniec sierpnia będzie reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

– W Słowenii celujemy w podium, jedziemy z podniesionymi głowami – kończy z uśmiechem Kamil Bartkowicz.

MDP Wysokienice

MDP Wysokienice

Skład: Karol Stachecki, Kamil Dyśko, Marcin Dudek, Bartłomiej Dziąg, Bartłomiej Walas, Matusz Kujawski, Mateusz Popek, Kacper Fastyn, Jakub Matysek.

0000000

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Wysokienice (dziewczęta)
SMS o treści: gs.mdp.5

Już jako jedna z nielicznych w powiecie Wysokienice mogą pochwalić się także kobiecą drużyną młodzieżową.

– Nie ma co ukrywać, że coraz trudniej dziś namówić młodzież, jednak nam się udaje. I miejmy nadzieję, że tak będzie też w kolejnych latach – mówi Kamil Bartkowicz, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wysokienicach.

Drużyna dziewcząt po raz kolejny będzie także reprezentowała gminę podczas szczebla powiatowego.

MDP Wysokienice dziewczęta

MDP Wysokienice dziewczęta

Skład: Aleksandra Kubiak, Amelia Tokarska, Anna Kowalczyk, Magdalena Słodka, Kinga Słodka, Maja Łopatka, Milena Brocka, Natalia Pąśko, Aleksandra Kowalczyk, Aleksandra Bielińska.

0000000

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Janisławice (chłopcy)
SMS o treści: gs. mdp.10

Zespół funkcjonuje od początku XXI wieku i jak dotychczas udawało się stanąć na podium powiatowych zawodów strażackich.

– Uważam, że jest potencjał w młodzieży, trzeba jednak podjąć pracę u podstaw. Potrzebna jest bezpośrednia praca z dziećmi i ona przyniesie efekty – mówi Krzysztof Burzyński, opiekun drużyny MDP Janisławice.

Dlatego młodzież stara się pokazywać na wszystkich gminnych imprezach oraz piknikach. Młodzież w kolejnych latach chętnie zasila szeregi seniorskiej drużyny OSP Janisławice.

MDP Janisławice

MDP Janisławice

Skład:Łukasz Rymarczyk, Dawid Kłąb, Wiktor Bąk, Szymon Rymarczyk, Miłosz Rymarczyk, Stanisław Burzyński, Błażej Kafas, Michał Kłąb, Jakub Szeląg.

0000000

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Janisławice (dziewczęta)
SMS o treści: gs. mdp.9

Zespół zapoczątkował swoją działalność również na początku XXI wieku. Przez ten czas losy różnie się układały, ale zawsze znalazł się skład, który reprezentował Janisławice.

– Może nie udało się osiągnąć wielkich sukcesów na arenie sportowej, ale zawsze liczył się duch sportowej walki. Myślę, że jako jedni z nielicznych możemy pochwalić się istnieniem młodzieżowej drużyny dziewcząt w powiece przez tyle lat – mówi Krzysztof Burzyński, opiekun młodzieżowej drużyny pożarniczej dziewcząt z Janisławic.

Warto podkreślić, że dzisiejsza drużyna seniorek jest zbudowana głównie z młodzieżowej drużyny pożarniczej, która była budowana kilka lat temu.

MDP Janisławice dziewczęta

MDP Janisławice dziewczęta

Skład: Magdalena Dudek, Izabela Rosińska, Kinga Szewczyk, Weronika Kalfas, Agata Świniarska, Małgorzata Mazgajska, Julia Antosik, Izabela Dudek, Patrycja Więcławek.

0000000

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Białynin (chłopcy)
SMS o treści: gs. mdp.7

To najmłodsza drużyna w gminie Głuchów, która została założona w tym roku. Zespół właśnie zadebiutował na gminnych zawodach i od razu udało wywalczyć się awans do powiatowego finału.

– Dla nas to ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że zaczęliśmy formować się w kilka miesięcy temu. To też promyk nadziei, że jest młodzież, która chcę angażować się społecznie – Sławomir Fabiański, opiekun MDP Białynin.

Jak przyznaje prowadzący w zespole są pomysły na dalszy rozwój. Niewykluczone, że powstaną kolejne sekcje.

MDP Białynin

MDP Białynin

Skład: Patryk Dudek, Antoni Gruchała, Mateusz Dudek, Konrad Bartłomiejczyk, Jakub Domizak, Maciej Dudek, Krzysztof Wojciechowski, Jan Lesiak.

0000000

Jak głosować?
Dziś pierwsza prezentacja MDP. O ich wyszkolenie dbają profesjonaliści, z ich i Państwa pomocą wybierzemy i nagrodzimy młodzieżówkę roku. Tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej 2022 roku wybierze kapituła. Nadamy również tytuł młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Czytelników „Głosu”. Statuetka Czytelników będzie miarą zaangażowania lokalnej społeczności. Co tydzień w „Głosie” prezentować będziemy drużyny. Głosy na drużynę można oddawać na dwa sposoby.

Głosowanie za pomocą kuponu
W każdym kolejnym wydaniu tygodnika począwszy od 30 czerwca do 19 sierpnia b.r. znajdziecie Państwo kupon, który posłuży do głosowania. Jeden kupon to jeden głos. Prawidłowo wypełniony, należy przynieść do redakcji, nie później jednak niż 19 sierpnia. Kupony będą przyjmowane w redakcji „Głosu Skierniewic i Okolicy” (ul. Reymonta 31 lok. U15) w
godzinach od 8.00 do 16.00 (w dni robocze).

Głosowanie SMS
Udział w plebiscycie można wziąć także, wysyłając SMS na numer 7148 o treści przydzielonej danej drużynie. Jeden sms to jeden głos. Koszt wiadomości to 1,23 zł (cena uwzględnia VAT). Głosowanie SMS rusza w czwartek, 23 czerwca o północy. Zakończymy je o północy w piątek, 19 sierpnia. Wyniki pracy kapituły, czyli laureatów nagrody – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza 2022 roku i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Czytelników „Głosu” przedstawimy na naszych łamach w czwartek, 25 czerwca.

WIĘCEJ O NASZYM PLEBISCYCIE TUTAJ>>>RUSZA WYBÓR MDP 2022 ROKU

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Głuchów

Projekt "Ukrzesłowienie" w Białyninie

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Dym podczas zawodów. Druhowie z Kochanowa czują...

Piknik wojewódzki w Głuchowie

Powitanie lata w Głuchowie

Hala w Białyninie oficjalnie otwarta

Święto Rodziny w Strobowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA