Kolej bezpiecznych przejazdów – nowe obiekty kolejowe w woj. łódzkim

Nowy wiadukt drogowy w Skierniewicach oraz tunele drogowe w Gałkowie Dużym i Andrespolu zwiększą bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego w województwie łódzkim. W Skierniewicach mieszkańcy korzystają już z nowego, 145-metrowego wiaduktu drogowego. Rozpoczęła się budowa tuneli drogowych w Gałkowie Dużym i Andrespolu. Inwestycje realizowane są przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach ogólnopolskiego projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” współfinansowanego z unijnego Funduszu Spójności.

Wiadukt nad torami w Skierniewicach – bezpieczeństwo i lepsza komunikacja

Nowy wiadukt w Skierniewicach zapewnia bezpieczeństwo w ruchu kolejowym na ważnej kolejowej linii z Warszawy w kierunku Łodzi i Katowic. Zastąpił przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Piłsudskiego. Z sześcioprzęsłowego, ok. 145-metrowego obiektu nad torami kierowcy, rowerzyści i piesi korzystają od maja br. Nowy układ drogowy – dwa ronda w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Piłsudskiego oraz jedno rondo pod wiaduktem łączące drogi lokalne i dojazdowe, usprawnił komunikację w mieście.

Zamontowano nowe oświetlenie, ekrany akustyczne i wybudowano zatoki dla autobusów.

Tunele drogowe w Gałkowie Dużym i Andrespolu usprawnią przejazdy

W Gałkowie Dużym (gmina Koluszki), w miejscu przejazdu kolejowo-drogowego u zbiegu ulic Brzezińskiej i Dzieci Polskich, powstaje tunel drogowy, który zwiększy bezpieczeństwo na styku kolei i dróg. W tunelu będą dwa pasy ruchu dla samochodów i po obu stronach ścieżki pieszo-rowerowe. Bezpieczeństwo zapewni nowe, energooszczędne oświetlenie.

W Andrespolu, przy przystanku kolejowym Bedoń, powstanie tunel drogowy, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy na drodze między Bedoniem Przykościelnym i Andrespolem. Będą dwa pasy ruchu dla samochodów i ciąg pieszo-rowerowy.

Kolej inwestuje w bezpieczeństwo na lata

W całym kraju, w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, powstanie 19 bezkolizyjnych skrzyżowań: 12 wiaduktów kolejowych i 7 tuneli drogowych.

Nowe obiekty zwiększą bezpieczeństwo podróży koleją oraz usprawnią system komunikacji drogowej. Inwestycje prowadzone są wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Raperzy opanowali piątkową scenę w...

GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

900 stoisk handlowych na Święcie Kwiatów,...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA